6 yaşındaki Muhammet, Elazığ'a yardım olarak üzerindeki montu bağışladı

Elazığ'daki 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından 1999 yılında iki deprem yaşayan Düzce'den deprem bölgesi için yardım toplanırken, 6 yaşındaki Muhammet'in montunu çıkartıp depremzedelere göndermesi duygulu anlar yaşattı.

Elazığ'daki 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından 1999 yılında iki Deprem yaşayan Düzce'den deprem bölgesi için yardım toplanırken, 6 yaşındaki Muhammet'in montunu çıkartıp depremzedelere göndermesi duygulu anlar yaşattı.

Akşam saatlerinde Elazığ'da yaşanan deprem için 2 deprem yaşayan Düzce seferber oldu. Başta Düzce Belediyesi ve Düzce Kamyon ve Tır Taşıyıcıları Kooperatifi ve Düzce Gençeller Derneği olmak üzere birçok STK tarafından belediye ve Anıt Park meydanından deprem bölgesi için yardım toplanıyor.

6 YAŞINDAKİ MUHAMMET, GİYDİĞİ MONTU GÖNDERDİ

Duyarlı vatandaşlar bölgeye gidecek tırların olduğunu öğrenince toplama alanlarına akın etti. Evlerinde bulunan battaniye, kıyafet, bebek eşyaları gibi yardımları toplayan vatandaşlar, ellerindeki poşetlerle Anıt Park'a geldi. Deprem bölgesine gönderecekleri eşyaları meydanlarda bekleyen görevlilere veren Düzceliler içinde 6 yaşındaki Muhammet Kerem Işık'ın hareketi ise duygulu anlar yaşattı. Muhammet Kerem Işık, tırın yanında bekleyen görevlilerin yanına gelerek giydiği montunu sırtından çıkarttı ve görevlilere uzattı. "Elazığ'daki kardeşlerime kendi montumu gönderiyorum. Üşümesinler" diyerek montunu yardım eşyalarının arasına koydu.

"DEPREMİ YAŞAMIŞ İNSANLAR OLARAK ELAZIĞ'I ANLIYORUZ"

Yardım yapanlar arasında yer alan Düzce Şairler ve Sanatkarlar Derneği Başkanı Abdullah Çelebi de yaptığı açıklamada, "Tüm Elazığ halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ölenlere rahmet, yaralılara şifalar diliyorum. 1999'da asrın felaketi olarak adlandırılan ve iki büyük depremi yaşayan Düzce insanı olarak Elazığlıları çok iyi anlıyoruz. Onlara hangi yardımları yapılması gerektiği konusunu çok iyi biliyoruz. Düzceli insanımız duyarlılığıyla yardıma başladı" dedi.

"GEREKSİNİMLERİ ÇOK İYİ BİLİYORUZ"

Yardım paketlerini toplayanlara yardım etmek için Anıt Park'a gelen Yukarıyahyalar Mahalle Muhtarı Ayşe Yıldırımoğlu da, "1999 yılında biz bunu iki kere yaşadık. Neye ihtiyaç var, neye gereksinim duyuluyor bunu çok iyi biliyoruz. Anıt Park ve Düzce Belediyesi önünde toplanmaya çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın yaşamış olmamızdan dolayı duyarlı olacaklarını umuyorum. Ufak, büyük fark etmez, ne kadar olduğu da önemli değil, yardımlarınızı bekliyoruz" şeklinde konuştu.

6 yaşındaki Muhammet, Elazığ'a yardım olarak üzerindeki montu bağışladı - Son Dakika
Tayvanlı deprem kâhini, Türkiye'nin doğusu için üç gün önce uyarmış Tayvanlı deprem kâhini, Türkiye'nin doğusu için üç gün önce uyarmışÜnlü isimler Elazığ depremi sonrası tek yürek oldu! Üst üste paylaşım yaptılar Ünlü isimler Elazığ depremi sonrası tek yürek oldu! Üst üste paylaşım yaptılarTHY'nin 150 TL sabit bilet uygulaması sosyal medyada tepki çekti THY'nin 150 TL sabit bilet uygulaması sosyal medyada tepki çektiSon dakika: Biri Elazığ merkezde biri Maden ilçesinde olmak üzere iki kişi daha kurtarıldı Son dakika: Biri Elazığ merkezde biri Maden ilçesinde olmak üzere iki kişi daha kurtarıldı21 kişinin hayatını kaybettiği deprem felaketinin boyutları gün ağarınca ortaya çıktı 21 kişinin hayatını kaybettiği deprem felaketinin boyutları gün ağarınca ortaya çıktıSosyal medyada sahte hesap açan vicdansızlar, 'Enkaz altındayım' diye tweet attılar Sosyal medyada sahte hesap açan vicdansızlar, 'Enkaz altındayım' diye tweet attılarSon dakika: Elazığ'da 6 aylık hamile bir kadın enkazdan sağ olarak kurtarıldı Son dakika: Elazığ'da 6 aylık hamile bir kadın enkazdan sağ olarak kurtarıldıElazığ'daki deprem sonrası ABD'den korkutan harita! Elazığ'daki deprem sonrası ABD'den korkutan harita!Elazığ depreminin ardından Melih Gökçek'in attığı tweet, sosyal medyada büyük tepki topladı Elazığ depreminin ardından Melih Gökçek'in attığı tweet, sosyal medyada büyük tepki topladıBerna Laçin'in deprem sonrası yaptığı vergi paylaşımı eleştiri yağmuruna tutuldu Berna Laçin'in deprem sonrası yaptığı vergi paylaşımı eleştiri yağmuruna tutulduYerini bildirdiği cep telefonu ile 13 saat sonra enkazdan çıkarıldı Yerini bildirdiği cep telefonu ile 13 saat sonra enkazdan çıkarıldıElazığ'a gönderilen bir yardım paketinin içinden çıkan not, okuyanları duygulandırdı Elazığ'a gönderilen bir yardım paketinin içinden çıkan not, okuyanları duygulandırdıSon dakika: Depremden 12 saat sonra enkaz altından çıkarılan 12 yaşındaki çocuk vefat etti Son dakika: Depremden 12 saat sonra enkaz altından çıkarılan 12 yaşındaki çocuk vefat ettiİran ve Kosova, Elazığ depremi için Türkiye'ye desteğini duyurdu İran ve Kosova, Elazığ depremi için Türkiye'ye desteğini duyurduSon dakika: Elazığ'daki deprem sonucunda Malatya'da 4, Elazığ'da 18 kişi hayatını kaybetti Son dakika: Elazığ'daki deprem sonucunda Malatya'da 4, Elazığ'da 18 kişi hayatını kaybettiDepremi önceden bilen isimden korkutan uyarı: Fay hattı uyanmaya başladı Depremi önceden bilen isimden korkutan uyarı: Fay hattı uyanmaya başladı

Kaynak: İHA

25 Ocak 2020 Cumartesi 16:32

Düzce Belediyesi, Deprem, Elazığ, Düzce, Güncel, Son Dakika

Son Dakika