60. Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri Sahiplerini Buldu

Milliyet Yılın Sporcusu anketine katılanların oyları ile sporun yıldızları ödüllendirildi.

2013 yılında spor dünyasına damgasını vuran isimler belli oldu. Milliyet Yılın Sporcusu anketine katılanların oyları ile sporun yıldızları ödüllendirildi.

Arda Turan'ın Yılın Sporcusu Ödülü'nü kucakladığı gecede, Fatih Terim, Tolga Zengin, Demirhan Şerefhan, Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı ödül aldı. Geceye; siyaset, iş ve spor dünyasından 600'ü aşkın seçkin davetli katıldı.

60 yıllık mazisiyle bir klasik haline gelen Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri,

21 Ocak 2014 tarihinde Swissotel'de düzenlenen görkemli gecede açıklandı. Milliyet okurlarının oyları ile 2013 yılında zirveye çıkan isimlere ödülleri,

Sine Büyüka ve Candaş Tolga Işık'ın sunumuyla yapılan törende verildi.

Integral Forex ana sponsorluğunda gerçekleşen gece, Lig TV'den şifresiz ve canlı olarak yayınlandı. Ekran başındaki izleyiciler de törene katılanlarla birlikte aynı heyecanı paylaştı. Continental ve Uludağ Limonata'nın sponsor olduğu ödül töreninin iletişim sponsorluğunu ise Türk Telekom üstlendi. Türk Telekom geceyi kurumsal Facebook hesabından canlı olarak yayınladı.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ve Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, gecede ödül takdim ettiler. 60. Milliyet Yılın Sporcusu ödüllerine damgasını vuran bir diğer olay da geçtiğimiz yıl ödülünü alamayan Aslı Çakır Alptekin'in geçtiğimiz yılın sporcusu ödülünü almaya gelmesiydi.

Geceye katılan ünlü simalar arasında ise; Acun Ilıcalı, Burcu Esmersoy, Tanem Sivar, Alper Kul, Ali Şen, Levent Kızıl, Şansal Büyüka, Pelin Batu, Harika Güral, Güneri Civaoğlu yer aldı. Renkli anların yaşandığı törende, Sertab Erener'in vokalisti Zeynep Doruk da sesiyle ve performansıyla konukları büyüledi.

7 branşta sporun yıldızları…

Bugüne kadarki en yüksek katılımın sağlandığı dev anket sonucu 7 branşta birincilik koltuğuna oturanlar belirlendi. Türkiye'deki ve İspanya'daki başarıları ile Arda Turan (Atletico Madrid) Yılın Sporcusu; tüm sporseverlerin takdirini kazanan Didier Drogba (Galatasaray) Yılın Futbolcusu; futbolun imparatoru Fatih Terim ise Yılın Anterönü unvanını kazandı. Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan sergilediği üstün çaba ile Yılın Spor Adamı ödülüne layık görüldü. Vakıfbank Bayan Voleybol Takımı benzersiz performansları ile Yılın Takımı seçildi. Türk sporseverlerin de sevgisini kazanan Cristiano Ronaldo da Dünyada Yılın Sporcusu oldu. Profesyonel futbolcu kimliğinin en iyi örneklerinden birini sergileyen Tolga Zengin (Trabzonspor Eski Kalecisi) Continental Yılın Kalecisi seçildi.

Gecede verilen özel ödüllerin sahipleri ise şöyle: Namık Sevik Ödülü'nü Necmi Tanyolaç adına Nedret Tanyolaç alırken, Namık Sevik Onur Ödülü'nü de Doğan Koloğlu adına oğlu Sina Koloğlu aldı.

Kaynak: Bültenler
23 Ocak 2014 Perşembe 15:00
YORUMLAR

Son Dakika