734. Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri

Bilecik'in Söğüt ilçesinde bu yıl 734'üncüsü düzenlenen ve 3 gün sürecek 'Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri' kapsamında Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve beraberindekiler, Ertuğrul Gazi Türbesi'ni ve Yörük çadırlarını ziyaret etti.

Bilecik'in Söğüt ilçesinde bu yıl 734'üncüsü düzenlenen ve 3 gün sürecek "Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri" kapsamında Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve beraberindekiler, Ertuğrul Gazi Türbesi'ni ve Yörük çadırlarını ziyaret etti.

Vali Nayir, 2. Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Halis Zafer Koç, Kaymakam Berkan Sönmezay, Söğüt Belediye Başkanı Halil Aydoğdu, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Sır ve İl Emniyet Müdürü Ali Ekber Bektaş ile birlikte Ertuğrul Gazi Türbesi alanında kurulan ve Türkiye'nin farklı bölgelerinden gelen Yörükleri, çadırlarında ziyaret ederek, bir süre sohbet etti.

Daha sonra Vali Nayir ve beraberindekiler Ertuğrul Gazi Türbesi'ni ziyaret ederek, İlçe Müftüsü Mehmet Ali Bal, tarafından dua ettirildi. Etkinliklerde vatandaşlara geleneksel pilav ikramı yapıldı.

Şenlikler kapsamında Ertuğrul Gazi Türbesi önünde şehitler için mevlit okutulacak.

Kaynak: AA

12 Eylül 2015 Cumartesi 16:59

Bilecik, Söğüt, Ahmet Hamdi Nayir, Ertuğrul Gazi, Yerel