9. Gap Kış Oyunları' Sona Erdi

Bitlis'te Spor Genel Müdürlüğünce düzenlenen oyunlara, 16 ilden 276 sporcu katıldı.

Bitlis'te düzenlenen "9. GAP Kış Oyunları" sona erdi.



Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Spor Genel Müdürlüğünce Bitlis Erhan Onur Güler Kayak Tesisi'nde düzenlenen oyunlara, 16 ilden 276 sporcu katıldı.



Snowboard, kuzey ve alp disiplini branşlarında düzenlenen yarışmalarda, sporcular dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele etti.



Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkanı Ömer Kalkan, ödül töreninde konuşmada, "Bitlis'te kortej yürüyüşü ile başlayan 9. GAP Kış Oyunları'nın sonunda yarışmaya giren tüm sporcularımızı kutluyorum. Burada emeği geçen bütün personelleri kutluyorum. Çok güzel bir organizasyon oldu. Dereceye girenleri de kutluyorum" diye konuştu. 



Ardından, yarışlarda dereceye giren sporculara ödülleri verildi.



 



Slalom yarışlarında dereceye girenler şöyle:



Çocuk 1 erkeklerde, birinci Bingöl'den Emre Kalkan, ikinci Bitlis'ten Baran İlyas ve üçüncü Gümüşhane'den Erdinç Şahin.



Çocuk 2 erkeklerde, birinci Bitlis'ten Deniz Aşit, ikinci Kars'tan Ethem Laçin ve üçüncü Kars'tan Oğuzhan Daşdemir. 



Çocuk 1 bayanlarda, birinci Erzincan'dan Edanur Ayşe Soylu, ikinci Muş'tan Sılan Ayral ve üçüncü Hakkari'den Umut Koçer.



Çocuk 2 bayanlarda, birinci Erzurum'dan Ceren Seflek, ikinci Hakkari'den Buse Ertunç ve üçüncü Muş'tan Seher Erdoğan.



 



Klasik yarışlarda ise dereceye girenler şöyle:  



Çocuk erkeklerde, birinci Bitlis'ten Murat Elkatmış, ikinci Erzurum'dan Fatih Gencer ve üçüncü Ağrı'dan Furkan Ateş.



Yıldız erkeklerde, birinci Ağrı'dan Adem Balkan, ikinci Erzurum'dan Onur Legerek ve üçüncü Hakkari'den Onur Ören. 



Çocuk bayanlarda, birinci Erzincan'dan Seda Bingöl, ikinci Ağrı'dan Leyla Yıldız ve üçüncü Ağrı'dan Melek Demir.



Yıldız bayanlarda, birinci Ağrı'dan Seher Kaçamaz, ikinci Kars'tan Bahar Sönmez ve üçüncü Hakkari'den Nazlıcan Düzce



 



Snowboard yarışlarında dereceye girenler şöyle:  



Çocuk 1 erkeklerde, birinci Erzurum'dan Muammer Güler, ikinci Erzurum'dan Mustafa Ağırbaş ve üçüncü Bitlis'ten Batur Yetişkin. 



Çocuk 1 bayanlarda, birinci Erzurum'dan Zehra Geneşke. 



 



Büyük slalom yarışlarında dereceye girenler şöyle:



Çocuk 1 erkeklerde, birinci Bingöl'den Emre Kalan birinci, ikinci Muş'tan İnan Koçlardan ve üçüncü Ağrı'dan Turan Alparslan. 



Çocuk 2 erkeklerde, birinci Kars'tan Ethem Laçin, ikinci Bitlis'ten Muhammet Uca ve üçüncü Bitlis'ten Deniz Aşit. 



Çocuk 1 bayanlarda, birinci Erzincan'dan Edanur Ayşe Soylu, ikinci Bitlis'ten Dilan Özgeç ve üçüncü Muş'tan Sılan Ayral.



Çocuk 2 bayanlarda, birinci Erzurum'dan Ceren Seflek, ikinci Hakkari'den Buse Ertunç ve üçüncü Bitlis'ten Naz Orhan.



 



Serbest yarışlarda dereceye girenler şöyle:



Çocuk erkek kategorisinde, birinci Muş'tan Maruf Peker, ikinci Bitlis'ten Murat Elkatmış ve üçüncü Ağrı'dan Emrah Girgin.



Yıldız erkekler kategorisinde, birinci Erzurum'dan Onur Zegerek, ikinci Hakkari'den Orhan Ören ve üçüncü Muş'tan Mehmet Yusufoğlu. 



Çocuk bayanlarda birinci Erzincan'dan Seda Başgül, ikinci Ağrı'dan Leyla Yıldırım ve üçüncü Erzincan'dan Esra Akpınar.



Yıldız bayanlarda, birinci Muş'tan Bahar Sönmez, ikinci Ağrı'dan Seher Kaçmaz ve üçüncü Erzincan'dan Nagihan Akpınar. 



İl bazında ise alp disiplinde birinci Bingöl, ikinci Erzincan ve üçüncü Erzurum. 



Kuzey disiplininde ise birinci Ağrı, ikinci Muş ve üçüncü Erzincan. - Bitlis

Kaynak: AA
01 Şubat 2015 Pazar 15:07
Abone Ol
Paylaş

Son Dakika