Sivas'ta 93 yaşındaki dede mahsur kalınca imdadına polis yetişti

Sivas'ta yasağa rağmen sokağa çıkan 93 yaşındaki dede, su almak için girdiği tel örgülerle çevrili alanda çıkışı bulamayıp mahsur kaldı, imdadına polis ekipleri yetişti.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmasına kısıtlama getirilse de dışarı çıkan yaşlılarımız herhangi bir zorlukla karşılaştıklarında güvenlik güçleri yardımlarına koşuyor.

Sivas'ta korona tedbirleri kapsamında alınan 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağını ihlal eden 93 yaşındaki H.B., elindeki bidonla temiz kaynak suyu almak için Mevlana Mahallesinde bulunan fidanlığın içerisindeki çeşmeye gitti. H.B. tel örgülerle çevrili alanda çıkışı bulamadı.

POLİS EKİPLERİ DIŞARI ÇIKARDI

Tel örgülerin arasında mahsur kalan 93 yaşındaki dedenin imdadına polis ekipleri yetişti. Ekipler H.B.'yi bulunduğu yerden çıkartıp ekip otosu ile ikametine kadar bıraktı. H.B. sağlığı için sokağa çıkmaması konusunda ikaz edildi.

Sivas'ta 93 yaşındaki dede mahsur kalınca imdadına polis yetişti - Son Dakika
Kaynak: İHA
26 Mart 2020 Perşembe 10:31
Abone Ol
Paylaş
YORUMLAR (6)
  • özel güvenlik : yok kardeşim yok.bizi normal zamanlarda bile insan hesabına koymayan yöneticilerimiz insanlarımız bu zor günlerde mi uyarilarimizi dikkate alacaklar.sirf şu insanların hl tavır ve bakış açıları yüzünden bu meslekten nefret eder derecesine geldim.
    5 0 Yayından Kaldır
  • şamil : Helal sana Merhametli,şefkatli,Allahından başka hiç bir şeyden korkmayan yiğit Türk polisim.İyiki varsınız.Yokluğunuzu Allah göstermesin.Daima varolun.Güvenlik güçlerimizin tamamı bizim bağrımızdan çıkmış yiğitlerimizdir.Allah ayağınıza taş değdirmesin.Varlığınız dosta güven düşmana korku salsın.Tüm vatandaşlarımızında bütün güvenlik güçlerinin işlerini rahat yapabilmeleri için gereken tüm kolaylıkları sağlamalarını diliyorum.Bu kardeşlerimize sevgi ve saygılarımı suınuyorum.Kolay gelsin.Vesselm
    Cevap Yaz 39 8 Yayından Kaldır

Son Dakika