Aa'nın 'Yılın Fotoğrafları' Oylaması

İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında Diyarbakır'ın Sur İlçe Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Kaymakam Bilal Özkan, Anadolu Ajansı (AA) tarafından her yıl düzenlenen 'Yılın Fotoğrafları Yarışması'nda 3 fotoğrafa oy verdi.

İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında Diyarbakır'ın Sur İlçe Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Kaymakam Bilal Özkan, Anadolu Ajansı (AA) tarafından her yıl düzenlenen "Yılın Fotoğrafları Yarışması"nda 3 fotoğrafa oy verdi.
Özkan, "Haber" kategorisindeki 19, "Yaşam" kategorisindeki 15 ve "Spor" kategorisindeki 11 fotoğrafı tek tek inceledi.
İlk olarak "Haber" kategorisi için oy kullanan Özkan, Elif Öztürk'ün "Türkiye darbe girişimine karşı tek yürek" adlı fotoğrafına oy verdi. Özkan, "Yaşam" kategorisinde Sergen Sezgin'in "Bursa'da Ramazan", "Spor" kategorisinde de, Bülent Doruk'un "Şenol Güneş" başlıklı fotoğrafı için oy kullandı.
Özkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2016 yılının Türkiye ve dünya için hareketli geçtiğini belirterek, 15 Temmuz darbe ve işgal girişimiyle milletin bu işgal girişimine karşı direnişinin önemli olduğunu söyledi. Özkan, şöyle konuştu:
"Anadolu Ajansı geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da yaşamın her alanındaki fotoğraflarla yaşadıklarımızı ölümsüzleştirdi. Fotoğraflar arasında çok güzel kareler var. Biz de seçimlerimizi yaptık. İnşallah 2017 yılı hem Türkiye hem de dünya için daha güzel gelişmelerle dolu olur."
Diyarbakır Vali Yardımcılığı görevini yürüten Özkan, İçişleri Bakanlığınca (KHK) gereği Sur Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmiş ardından İçişleri Bakanlığı kararnamesi ile Sur Kaymakamlığına atanmıştı.

Kaynak: AA

27 Aralık 2016 Salı 15:40

Türkiye, Anadolu Ajansı, Diyarbakır, Politika, Güncel