AB Bakanı ve Başmüzakereci Bağış, Üsküdar'da İftara Katıldı

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, 'Ümit ediyoruz ki bu Ramazan, ülkemizi kavuran şiddet, çatışma, hoşgörüsüzlük, çekememezlik, kardeşi kardeşe düşüren fitne gibi ateşleri yutmamıza vesile olur' dedi.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, "Ümit ediyoruz ki bu Ramazan, ülkemizi kavuran şiddet, çatışma, hoşgörüsüzlük, çekememezlik, kardeşi kardeşe düşüren fitne gibi ateşleri yutmamıza vesile olur" dedi.

Bağış, Üsküdar Belediyesi'nin Üsküdar İskelesinde düzenlediği iftara katılarak, halka yemek dağıttı. Bağış, burada yaptığı konuşmada, Ramazan'ın kelime anlamının 'ateşi yutan' olduğunu belirtti.

Egemen Bağış, şunları kaydetti:

"Ümit ediyoruz ki bu Ramazan, ülkemizi kavuran şiddet, çatışma, hoşgörüsüzlük, çekememezlik, kardeşi kardeşe düşüren fitne gibi ateşleri yutmamıza vesile olur. Ümit ediyoruz ki, bu Ramazan'ın rahmet ve merhamet ortamı ülkemizde, milli birlik ve beraberliğimizi güçlendirmeye vesile olur.

Bu Ramazan'ın ilk gününde şehit verdiğimiz bütün kardeşlerimizi Rabbimin rahmetine emanet ediyorum. Onlara uzanan o kirli elleri de Rabbimin ıslah etmesi için dua ediyorum. Allah bu ülkede kardeşi kardeşe düşürmek isteyenlere fırsat vermesin. Allah bu ülkede hepimizin birlik, beraberlik içerisinde, kardeşlik içerisinde daha nice Ramazanlara erişmesine vesile olsun. "

Türkiye'nin daha aydınlık yarınlarını inşa etmek için çalıştıklarını dile getiren Bağış, Türkiye'nin 2023 yılından önce dünyanın en güçlü 10 ülkesinden biri olması için de dua beklediklerini ifade etti.

Bakan Bağış, iftarın ardından Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara ile birlikte ilçede oturan ve 11 yıldır kanser tedavisi gören Filit Özer'i ve ailesini de ziyaret etti.

- İSTANBUL

Kaynak: AA

01 Ağustos 2011 Pazartesi 22:06

Yerel