ABD Başkanı Trump: TikTok'u ABD'de yasaklayacağız

ABD Başkanı Donald Trump, ülkesinde 50 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Çin merkezli sosyal medya platformu TikTok'u yasaklamak için kararname imzalayacağını bildirdi.

Trump, Florida eyaletine yaptığı ziyaret sonrası başkent Washington DC'ye dönüşte uçakta gazetecilere açıklamalarda bulundu. TikTok'a karşı alınacak önlemleri uzun süredir düşündüklerini vurgulayan Trump, "TikTok'u ABD'de yasaklayacağız" dedi.

CUMARTESİ GÜNÜ RESMİLEŞME İHTİMALİ VAR

Şu anda acil durum ekonomik yetkileri olduğunu vurgulayan Trump, TikTok'u yasaklamak için ya bu yetkilerini kullanacağını ya da bir başkanlık kararnamesi imzalayacağını vurguladı. Trump bu kararını cumartesi günü içinde bile resmileştirme ihtimali olduğunu söyledi.

KULLANICI SAYISI 1 MİLYARI GEÇTİ

Türkiye'de de son yıllarda çok popüler olan TikTok'un dünya genelinde 1 milyardan fazla kullanıcısı var. ABD'de ise 50 milyondan fazla insan TikTok kullanıyor.

ABD Başkanı Trump: TikTok'u ABD'de yasaklayacağız - Son Dakika Dünya
Kaynak: AA
01 Ağustos 2020 Cumartesi 06:11
YORUMLAR (9)
  • aynısını türkiyede de istiyoruz. : Türkiyede genç yaşlı demeden maymun eden bu program türk kültür ve ahlakını bozmaktadır bi boka yaramayan gençler kendilerini soyarak takipçi kasmanın derdindedir.Yetkililere çağrımdır.Lütfen böyle aptal uygulamara müsade etmeyiniz.
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Aaaa : Darısı bizim başımıza inşallah Saçma sapan hareketler,kendilerini hollywood'da çekiyorum sanmalar
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • zırpatoviç : uygulama çin menseli olduğu için yasaklaıyordur yoksa ahlakla alakalı düşüncesi olma ihtimali sıfır gogle la apple da yasaklasana kurnaz
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika