ABD'de dünyanın en prematüre ikiz bebekleri hayata gözlerini açtı

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgınına rağmen ABD'nin Kuzey Carolina eyaletinde dünyanın en prematüre bebekleri, 22 haftalık ikizler hayata gözlerini açtı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgınına rağmen ABD'nin Kuzey Carolina eyaletinde dünyanın en prematüre bebekleri, 22 haftalık ikizler hayata gözlerini açtı. 1 kilo 3'er gram ağırlığında dünyaya gelen ikizleri için ABD'li doktorlar "doğmaları mucize" değerlendirmesinde bulundu

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgınına rağmen ABD'nin Kuzey Carolina eyaletinde dünyanın en prematüre bebekleri, 22 haftalık ikizler hayata gözlerini açtıABD'nin Kuzey Carolina eyaletinde yaşayan 33 yaşındaki Tracey Hernandez, dünya üzerinde hayatta kalan en prematüre bebekleri olan 22 haftalık ikiz kızları Makenzie ve Makayla'yı, Durham'daki Duke Üniversitesi Hastanesi'nde dünyaya getirdi.

1 KİLO3 GRAM AĞIRLIĞINDA DOĞDULAR

Dünyanın en prematüre ikizi olan Makenzie ve Makayla 1 kilo 3 gram ağırlığında doğdu. Kalbinde delik olan ve sırt ameliyatına ihtiyaç duyan  Makayla ve vücudunda mantar enfeksiyona rastlanan Makenzie için doktorlar, doğumdan önce Hernandez ve nişanlısı Anthony Pope'yi, ikizlerin hayatta kalma şansı olmadığı konusunda uyarmıştı.

DOKTOLAR "DOĞMALARI MUCİZE" DEDİ

Doğum sürecinden bu yana, yoğun bakım ünitesinde kalan ikizlerin annesi Hernandez, "Doktorlar, doğum esnasında kızlarımın hayatta kalma şansının yüzde sıfır olduğunu ve 23 haftadan önce doğan bebeklerin yaşamadıklarını söylediler" dedi. Kızlarının sadece hayatta kalmalarına yardım edebildiğini söyleyen Hernandez, "Nefes almak için mücadele etmeselerdi, doktorlar hayata döndüremiyeceklerini söylediler. Oksijenden nefes nefese kaldıklarını gördüğüm an hayatımın en güzel anıydı, bu beni çok rahatlattı. Çok şanslıyım ve bunun mutlak bir mucize olduğunu biliyorum. Kendimi kutsanmış hissediyorum" ifadelerini kullandı.


- Kara
Kaynak: DHA
17 Nisan 2020 Cuma 14:48

Son Dakika