ABD'den Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıracak hamle! Yunanistan'a dev deniz üssü yolluyor

Doğu Akdeniz'de Türkiye ile Yunanistan arasındaki gerilim artarken, ABD'den skandal bir hamle geldi. ABD'nin Atina Büyükelçisi Geoffrey Pratt, Amerikan donanmasının en yeni deniz üssünün Yunanistan'a gitmeye hazırlandığını ifade etti.

Türkiye ve Yunanistan arasında Doğu Akdeniz'de karşılıklı Naxtex ilanlarıyla başlayan gerilim her geçen gün artarken Amerika Birleşik Devletleri (ABD), bölgede tansiyonu yükseltecek bir adım attı. Bölgede Yunan hükümeti ve Güney Kıbrıs'a destek veren ABD, donanmanın en yeni deniz üssünü Yunanistan'a göndermeye hazırlanıyor.

YAKIN ZAMANDA YUNAN KIYILARINA ULAŞACAK

ABD, Atina'ya son derece kritik bir askeri destek hazırlığında. Amerikan donanmasının en yeni deniz üssü Yunanistan'a gitmeye hazırlanıyor. ABD'nin Atina Büyükelçisi Geoffrey Pyatt'ın açıklamasına göre yüzen dev üs, İtalya'dan ayrılıp yakın zamanda Yunan kıyılarına ulaşacak.

YUNAN HÜKÜMETİ VE GÜNEY KIBRIS'A DESTEK VERİYORLAR

ABD, sondaj geriliminde Yunan hükümeti ve Güney Kıbrıs'a destek veriyor. Ayrıca ABD Dışişleri Bakanlığı Türkiye'nin Meis açıklarına Oruç Reis gemisini göndermesini provokasyon olarak nitelendirip kınamıştı.

ABD'den Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıracak hamle! Yunanistan'a dev deniz üssü yolluyor - Son Dakika Dünya
14 Ağustos 2020 Cuma 17:24
YORUMLAR (151)
  • Abdülhamit : Yapmayın etmeyin!! Neymiş de biz kafamızı kaldırana kadar onlar ileri teknolojileriyle bir düğmeye basıp ülkemizi yerle bir ederlermiş. Bunu diyen adamların inancından şüphe ederim. Uhud, hendek ne bilim çanakkale kurtuluş savaşları vs. Bir araştirin. Tarihte basacak hic düğmemiz olmadı ama hep galip geldik. Bize basacak dügme degil rabbim hakemlerin en hayırlısidir
    Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • TÜRK OĞLU TÜRK : VUR DE VURALIM REİS İNDİR DE İNDİRELİM REİS.. BURNUMUZUN DİBİNDEKİ ADAYI DAHİ VERECEK DEĞİLİZ.. YUNAN RUM ERMENİ HEPSİNİ ARTIK TEMİZLİYELİM
    Cevap Yaz 0 1 Yayından Kaldır
  • Bulent : Hah hah hah burnunun dibindeki 16 adayı verirken ne yapıyordunuz?yalaklar,herşeye alkışa devam edin,16 adayı aldılar şak şak bir gemiyi sığdırmıyorlar yine şak şak sizin işiniz bu beyni olan birini alkışlar zıddına tepki verir.
    0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika