ABD'li rapçi Nicki Minaj, Suudi Arabistan konserini iptal etti

Sahne kostümleri ve şarkı sözleriyle eleştirilerin hedefi olan ABD'li rap şarkıcısı Nicki Minaj, LGBT topluluğuna destek verdiğini belirterek gelecek hafta Suudi Arabistan'da vermeyi planladığı konseri iptal etti.

ABD'li rap sanatçısı Nicki Minaj, Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde 18 Temmuz'da Cidde Dünya Festivali kapsamında vereceği konseri iptal etti. ABD'li sanatçı ABD'li sanatçı Suudi Arabistan'daki kadın hakları ve eşcinsel LGBT topluluğuna destek amacıyla böyle bir karar aldığını ifade etti.

KONSERİ İPTAL ETTİ

Minaj, konuya ilişkin açıklamasında "Dikkatlice düşündükten sonra Cidde Dünya Festivali kapsamında planlanan konserimi gerçekleştirmeme kararı aldım. Suudi Arabistan'daki hayranlarıma şovu sunmaktan başka bir şey istemezken kadın haklarına, LGBT topluluğuna ve ifade özgürlüğüne destek vermenin son derece önemli olduğunu düşünüyorum" dedi. Öte yandan ünlü sanatçı, söz konusunda daha iyi eğitmek istediğini söyledi.

REFORM ÇALIŞMALARININ KAPSAMINDA DAVET EDİLMİŞTİ

Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın ülkede reform kararının ardından çeşitli atılımlar gerçekleştirilmeye başlanmıştı. Cidde ev sahipliğinde yapılması planlanan Dünya Festivali de bu reform çabaları kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan bir organizasyon.

Cuma günü, ABD merkezli İnsan Hakları Vakfı, Minaj'a mektup göndererek 18 Temmuz'daki konserini iptal etme çağrısında bulunmuştu. Vakıf gönderdiği mektubunda, "rejimin parasını kabul etmemesi" tavsiyesinde bulunmuştu.

ABD'li rapçi Nicki Minaj, Suudi Arabistan konserini iptal etti

Kaynak: İHA

10 Temmuz 2019 Çarşamba 15:57

Amerika Birleşik Devletleri, Suudi Arabistan, Nicki Minaj, Magazin
YORUMLAR (4)