ABD'nin En Pahalı Dairesi 238 Milyon Dolar Satıldı

Ünlü milyarder Ken Griffin New York'ta 238 milyon dolara bir ev satın aldı. Bu rakam ABD'de satılan en pahalı ev rekoru kırdı. Önceki rekor, 137 milyon dolarla yatırım fonu yöneticisi Barry Rosenstein'e aitti.

ABD'nin New York şehrindeki bir gökdelenin çatı katı 238 milyon dolara alıcı bularak, ülkede satılan en pahalı ev rekorunu kırdı.

KEN GRİFFİN TARAFINDAN SATIN ALINDI

Wall Street Journal'ın haberine göre, Manhattan'da 220 Central Park South adresindeki gökdelenin çatı katı, Citadel yatırım fonu kurucusu Ken Griffin tarafından 238 milyon dolara satın alındı. Bu rakamın, şimdiye kadar ABD'de satılan en pahalı ev rekorunu kırdığı kaydedildi. Ken Griffin, 9,9 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 45'inci ismi olarak biliniyor.

Ken Griffin

ÖNCEKİ REKOR 137 MİLYON DOLARDI

Önceki rekor, yatırım fonu yöneticisi Barry Rosenstein tarafından 2014'te New York'un Long Island bölgesindeki Hamptons'ta 137 milyon dolara satın alınan bir eve aitti.

MOBİLYASIZ TESLİM EDİLECEK

Manhattan'da inşaatı halen devam eden 79 katlı gökdelendeki çatı katının yaklaşık 2 bin 230 metrekare olduğu ve alıcısına mobilyasız olarak teslim edileceği belirtildi.

ABD'nin En Pahalı Dairesi 238 Milyon Dolar Satıldı - Son Dakika

Kaynak: AA

24 Ocak 2019 Perşembe 20:34

Amerika Birleşik Devletleri, New York, Ekonomi, Güncel, Son Dakika

Son Dakika