ABD'de 54 katlı gökdelene helikopter çarptı! Pilot hayatını kaybetti

ABD'nin New York kentinin Manhattan bölgesinde bir helikopter, 54 katlı gökdelene çarparak düştü. Çarpışmada helikopter pilotu hayatını kaybetti. New York Valisi Andrew Cuomo, 'Helikopterin bu binaya inmek istemesinin nedenini bilmiyoruz. Bu rutin bir iniş değil' dedi.

ABD'nin New York şehrinin merkezi kabul edilen Manhattan'da bir helikopter 54 katlı bir gökdelene çarparak düştü. Çarpışmada helikopterin pilotu hayatını kaybetti.

New York İtfaiye İdaresi'nden yapılan açıklamaya göre bir helikopter, Manhattan'daki Yedinci Cadde'ye sert iniş gerçekleştirdi.

"SERT HELİKOPTER İNİŞİ"

Kurumun Twitter'den yaptığı açıklamada, "New Yok İtfaiye İdaresi'nin çalışanları, Yedinci Cadde, 787 adresinde olay yerindeler. Sert helikopter inişi" dendi.

New York Valisi Andrew Cuomo, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Söylenebilecek tek şey, helikopterin zorunlu iniş ya da sert iniş yapmak zorunda kalmış olduğu, yahut binanın çatısına düşmüş ve bir yangına yol açmış olduğu. Büyük bir olay olduğuna dair veri yok. Ancak tüm bunlar ön bilgilerden ibaret, olay çok hızlı gelişti. Fakat tüm bildiklerimiz bu kadar" diye konuştu.

ABD basınının iddiasına göre çarpışmada helikopter pilotu hayatını kaybetti.

11 EYLÜL SALDIRISINI HATIRLATTI

11 Eylül saldırıları, El-Kaide terör örgütüne bağlı kişiler tarafından kaçırılan uçakların 11 Eylül 2001 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri'ndeki iki farklı hedefe intihar saldırısı düzenlemesiyle gerçekleşen koordineli dört saldırıdır. Saldırılar sonucunda 19 hava korsanı dahil 2.996 kişi hayatını kaybederken, 10 milyar doların üstünde maddi hasar meydana gelmişti.

ABD'de 54 katlı gökdelene helikopter çarptı! Pilot hayatını kaybetti
İşte ABD'deki helikopter kazası sonrası ilk görüntüler İşte ABD'deki helikopter kazası sonrası ilk görüntüler

Kaynak: AA

10 Haziran 2019 Pazartesi 21:22

New York, Amerika Birleşik Devletleri, Dünya, Güncel