Abdülkadir Aksu Lisesi'nin Temeli Atıldı

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, ilçede eğitim yatırımlarına ara vermeden devam ediyor.

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, ilçede eğitim yatırımlarına ara vermeden devam ediyor. Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili olan Abdülkadir Aksu'nun isminin verildiği 32 derslikli "Abdülkadir Aksu Lisesi" için temel atma töreni düzenlendi.

Eski İç İşleri Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili olan Abdülkadir Aksu'nun isminin verildiği 32 derslikli "Abdülkadir Aksu Lisesi" için Esenyurt'ta temel atma töreni düzenlendi. Esenyurt Cumhuriyet Mahallesi'nde temeli atılan yeni okulun tören programında açılış konuşmasını Mahalle Muhtarı Celal Turan yaparak Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ve ekibine teşekkür etti. Muhtar Turan ardından okulun yüklenici firma sahibi Yunus Aktaş söz alarak, müteşebbisin yolunu açan ve destek olan ilçesine ve ülkesine faydalı işler yapan Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'na teşekkür etti. Aktaş, okulun 32 derslik olarak içinde 5 laboratuar sınıfı, spor salonu ve kütüphanesi olacağını söyledi.

Törende konuşma yapan Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Dal, her gün bir okul açılışı ve okul temel atma töreni yaşandığını belirterek, hizmet azmi ile çalışan Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ve İlçe Kaymakamı Ekrem İnci'ye teşekkür etti.

"ESKİDEN VATANDAŞA ZULÜM YAPILIYORDU"

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu yeni bir okul temeli atmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, ilçede yaşayan vatandaşların yaşamını kolaylaştıracak her hizmeti yerine getirmek için çaba gösterdiğini söyledi.

Başkan Kadıoğlu, "Bugün Sayın Bakanımız Abdülkadir Aksu'nun ismini verdiğimiz yeni eğitim yuvasının temelini atmak için bir araya geldi. Esenyurt'ta bir tek iş bile vatandaşın yaşamını kolaylaştırmaya yeter. Eskiden burada yaşayan 300 bine yakın insan bir nüfus kayıt örneği için Büyükçekmece'ye gidiyordu. ve bir nüfus kayıt örneğini tam iki günde zor alıyordu. Bizden önce vatandaşa yapılan zulme bakar mısınız. İşte o dönemde sayın bakanımıza başvurarak onun emriyle bir beldeye ilk defa bir nüfus müdürlüğü kazandırmış olduk. Ülkemize katmış olduğu hizmet ve katkıları ile kendisinin isminin verilmesi gerektiğini düşündük. İstanbul'un 3'ncü büyük ilçesinde çocuklarımıza ilim, irfan öğretmek için Abdülkadir Aksu Lisesi'nin temelini atıyoruz. Yaptığımız protokoller ile bir bir temellerini atarak eğitime açacağız. İstiyoruz ki 2 yıl içinde Esenyurt 'ta okul sorunu, ibadet yerleri, kapalı pazarlar, kültür merkezleri, yeşil alan ve devasa parklar ile pes etmeden gelişmiş yaşanabilir bir kent haline getirmiş olacağız. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Başkan Kadıoğlu ardından İlçe Kaymakamı Ekrem İnci söz aldı.

İnci, "Esenyurt gerçekten son yıllarda yapılan hizmet ve yatırımlar neticesinde yaşanılması tercih edilen bir ilçe haline geldi. Bunda da Belediye Başkanımız Sayın Necmi Kadıoğlu'nun büyük katkıları olmuştur. Esenyurt marka bir ilçe haline gelmiştir. Başkanımız alt yapı, üst yapı ve her türlü ihtiyaçları çözmeye çalışıyor, bizde kendisine destek veriyoruz. Bu okullarımızda çocuklarımız yetişerek gelecekte, başkan, kaymakam, vali, bakan olarak bizlerin yerini alacaklardır. Yeni okulumuz ilçemize hayırlı olsun" diye konuştu.

ABDÜLKADİR AKSU HELALLİK İSTEDİ

Kaymakam İnci sonrasında kendi ismi verilen Eski İç İşleri Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili olan Abdülkadir Aksu söz alarak duygularını dile getirdi.

Aksu, " Böyle hayırlı ve mübarek bir günde çok anlamlı bir iş için bir araya gelmenin mutluluğu içerisindeyim. Çünkü yatırımların en hayırlısı insana yapılan yatırımlardır ve biz bugün onu yapıyoruz. Belediye başkanımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu okulumuza benim ismimin verilmiş olması bir kadirşinaslık ve vefa örneğidir. Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu kardeşime ve bütün belediye çalışanlarına, siz değerli Esenyurtlu kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Ben 4 dönemdir bölgede milletvekilliği yaptım. Bu dönem partideki çalışmamız devam ediyor, siyasi çalışmamız devam ediyor. Ama milletvekilliğine nokta koyuyoruz ve son dönemimiz. Bir bakıma sizlerle bugün vedalaşıyoruz. Hakkınızı helal edin" ifadesini kullandı.

"KADIOĞLU ESENYURT'U MERKEZE TAŞIDI"

Sözlerine devam eden Aksu, "Esenyurt hakikaten ülkemizde ve İstanbul'da örnek bir kent olduğunu düşünüyorum. Çünkü Esenyurt 'un dünden bugüne tarihini biliyorum. İlk buraya geldiğimizde büyük bir köy görünümündeydi. İşte Necmi Kadıoğlu kardeşim burada gerçekten çok büyük hizmetler yaptı. Klasik belediyeciliğin dışında sosyal ve kültürel belediyecilik hizmetleri ile vatandaşın her sorununa çözüm bularak bugün Esenyurt'u merkeze taşıdı" dedi.

Konuşmalar sonrasında Abdülkadir Aksu Lisesi için kurban kesilerek, dualar eşliğinde temeline ilk harç döküldü. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

16 Mayıs 2015 Cumartesi 15:24

İstanbul, Necmi Kadıoğlu, Abdülkadir Aksu, Esenyurt, Politika, Güncel