Aç Kalıp, Hasta Olunca Teslim Olmuş... Espriye'de Teslim Olan Teröristin İfadesi Ortaya Çıktı

Aç kalıp, hasta olunca teslim olmuş... Espriye'de teslim olan teröristin ifadesi ortaya çıktı Giresun'da teslim olan 'Kawa' kod adlı PKK'lı Behrüz Düdükkanlı'nın teslim olduğu bölgede operasyon başlatıldıGİRESUN - Giresun'un Espiye ilçesine bağlı Seydi köyü yaylası kırsalında 'Şehit Jandarma...

Aç kalıp, hasta olunca teslim olmuş... Espriye'de teslim olan teröristin ifadesi ortaya çıktı
Giresun'da teslim olan 'Kawa' kod adlı PKK'lı Behrüz Düdükkanlı'nın teslim olduğu bölgede operasyon başlatıldı
GİRESUN - Giresun'un Espiye ilçesine bağlı Seydi köyü yaylası kırsalında "Şehit Jandarma Pilot Yüzbaşı Hilmi Özer" operasyonu esnasında örgütü PKK'nın bölgede kalan iki mensubundan biri olan "Kawa" kod adlı Behrüz Düdükkanlı, güvenlik güçlerine teslim oldu.
İlk sorgusunda, kışı ormanlık arazide geçirdiğini ve örgüt tarafından yalnız bırakıldığını ifadeden PKK'lı Düdükkanlı, hasta olduğunu zor arazi şartlarına dayanamadığı için teslim olma kararını aldığını söyledi.
Uzun yıllardır örgüt içinde 'Cudi Zaza' kod adlı PKK'lı Mehmet Yakışır'ın grubundan yer aldığı belirlenen teröristin Yakışır'ın öldürülmesinin ardından tek kaldığı ve kışı ormanlık arazide geçirdiği diğer terörist Aras Aslan'ın ise kendisinden ayrıldığını ifade ettiği bilgisine ulaşıldı.
Bölgede operasyonlar PKK'lı Düdükkanlı'nın ifadeleri doğrultusunda takviye ekiplerle genişletilirken 'Aras' Kod adlı terörist Aras Aslan'ın da bölge olma ihtimaline karşı arama-tarama faaliyetleri sürdürülüyor.

Kaynak: İHA

17 Mayıs 2019 Cuma 22:28

Espiye, PKK, 3. Sayfa
YORUMLAR