Açık Hava Sinemasının Galası Bu Gece Yapıldı

Açık hava sinemasının galası bu gece yapıldı İstanbullular Yeşilçam Filmleri'yle akşamın tadını çıkardı Açık hava sinemasında Yeşilçam rüzgarıİSTANBUL - Topkapı Kültür Parkı Açık Hava Sineması, 'Eskimeyen Yeşilçam Filmleri' sloganı ile galasını yaptı.

Açık hava sinemasının galası bu gece yapıldı
İstanbullular Yeşilçam Filmleri'yle akşamın tadını çıkardı
Açık hava sinemasında Yeşilçam rüzgarı
İSTANBUL - Topkapı Kültür Parkı Açık Hava Sineması, "Eskimeyen Yeşilçam Filmleri" sloganı ile galasını yaptı. Halk yaz boyunca ücretsiz olarak sevilen Yeşilçam filmlerini doyasıya izleyecek.
Topkapı Kültür Parkı Açık Hava Sineması, "Eskimeyen Yeşilçam Filmleri" sloganı ile galasını yaptı. Şener Şen'in başrolünü üstlendiği "Muhsin Bey", açık hava sinemasında gösterime girdi. Vatandaşların ilgiyle izlediği filmde patlamış mısır ve gazoz ücretsiz olarak ikram edildi. Nostaljinin yansıtılmaya çalışıldığı programda vatandaşlar keyifle filmi izleyerek unutulmaz bir gece yaşadı.
"Yaz boyunca sizleri Cuma, Cumartesi, Pazar geceleri buraya bekliyoruz"
Açık hava sinemasının galasında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü Kemal Kaptaner, "Gazozu alıp yerine geçiyor insanlar, gazoz kokusu beni çok eski yıllara götürdü. Hakikaten bu gece patlamış mısır, gazoz derken çok güzel bir gece olacak. Yaz boyunca sizleri Cuma, Cumartesi, Pazar geceleri buraya bekliyoruz. Çünkü her gece farklı bir Yeşilçam filmi izleyebileceksiniz" diye konuştu.
"Geçmişe götürüyor insanı"
Açık hava sinemasına herkesin gelmesi gerektiğini söyleyen Naci Zor, " Böyle etkinlikler güzel. Geçmişe götürüyor insanı. Gelsinler, geçmişimizde yaşananları, filmlerle aktarılarak geçmişten insanlarımızın ne tür sıkıntılar çektiğini anlamlı bir şekilde izlerler" dedi. Bir diğer vatandaşlardan İbrahim Yılmaz ise; "Özgeçmişimizi elimizden alıyorlar. Şimdiki gençlerimiz hep uyuşturucuya kurban gidiyor. Gençlerimize sahip çıkalım. Gelsinler geçmişimizi izlesinler ve görsünler, artık geri dönüş yapsınlar" dedi.
Yaz boyunca Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri Yeşilçam filmleri gösterimde olacak.

Kaynak: İHA

06 Temmuz 2018 Cuma 00:03

Genel