Acun Ilıcalı, 'Para kazanamadık' diyerek TV8'i satıp satmayacağını açıkladı

Acun Ilıcalı, yurtdışına ihraç ettikleri programlardan daha fazla para kazandıklarını belirterek, 'TV8'de bu yıl para kazanamadık. Sektör küçüldü. Ama karamsar değilim' dedi. Ilıcalı TV8'i satmayı düşünmediğini de açıkladı.

Acun Ilıcalı, Cengiz Semercioğlu'nun tv100'daki Sabah Sohbeti programına konuk oldu. 7 ülkede program yaptıklarını duyuran Ilıcalı, spor realite programı Exathlon'un 1 Ağustos'ta Amerika'da çekimlerinin başlayacağını açıkladı.

"2 BİN KİŞİYİ İSTİHDAM ETTİM"

7 ülkede program yaptıklarını söyleyen Ilıcalı, "Format ihraç ediyoruz. Romanya ve Kolombiya'da da başarılı sezonlar geçirdik." dedi. Acun Medya olarak yurtdışında, Türkiye'de kazandıklarının 5 katı daha fazla para kazandıklarını açıklayan Ilıcalı, şöyle devam etti: "Türkiye'de olağanüstü mutluyum. Asla yurtdışına yerleşme niyetim yok. Ben sokakta yaşayan biriyim." Almanya pazarına da girmeyi planladıklarını ve görüşme gerçekleştirdiklerini söyleyen Ilıcalı, dünya çapında 2 bin kişiyi istihdam ettiğini açıkladı.

"BU SEZON PARA KAZANAMADIK"

TV8'i satmayı düşünmediğini söyleyen Ilıcalı, bugüne kadar 2'si yurtdışından, biri de yurtiçinden olmak üzere 3 tane ortaklık teklifi aldıklarını, ancak bu teklifleri reddetiğini anlattı.

"70 MİLYON DOLAR BİRİKİMİM BIRAKIN DA OLSUN"

Acun Ilıcalı'nın açıklamalarından satır başları şu şekildi:

"Ben TV8'i zamanında 70 milyon dolara aldım. Önemli bir yatırımlı. Kanalı aldığımda ortalaması 1 share'di.70 milyon doları nasıl kazandığımı merak ediyorsan, 10 yıl birinci oldum. Bırakın da o kadar birikimim olsun. 70 milyon doların bir kısmını kredi, bir kısmını nakit verdim.

"100 MİLYON ALACAĞI VARDI"

Show Tv'den 100 milyon alacağım vardı. 4 sene bana parayı ödeyemediler. Benim bankalara 50 milyon borcum vardı. Show Tv'den 100 milyon alacağım vardı. Show TV batsaydı, 7 senede 700 kere birinci olup, -50 milyonla ortada kalacaktım. Sonra TMSF el koydu. Zerre gerilim yaşadıysam Acun değilim. Allah beni böyle yaratmış galiba. 'Onu satarız, bunu koyarız, borcu kapatırız, yeniden işimize devam ederiz' dedim.

"BU SEZON PARA KAZANAMADIK"

Biz bir tek bu sezon para kazanamadık. Onun dışında her yıl paramızı kazandık. Sektör daraldı. Ben karamsar değilim. Televizyon güzel bir araç. Her evde bulunması gereken bir araç. Ben bir şey yaptığımda insanlar beğensin istiyorum. Ben insanları düşüncelerine göre hiç ayırmadım beynimde. Karşımdaki insan düzgün mü, dürüst mü, bana değer veriyor mu, karşısındakine değer veriyor mu? buna bakarım. Ben bunu karşısındakine hissettiren biriyim. İnsanlar da bunu alıyorlar. Sektör küçüldü. Şu anda reklam sektörü yüzde 25 küçüldü. Kuşaklar boşaldı. Ama karamsar değilim. Televizyon güzel bir araç. İnsanlarımız seviyor. Türkiye bizim için Meksika ya da Amerika'ya göre karlı bir pazar olmasa da, Türkiye'de program yapmanın zevki var. Birileri yaptığımız programları beğensin istiyoruz."

ATHENA GÖKHAN AÇIKLAMASI

Acun Ilıcalı son dönemlerde İmamoğlu desteğiyle gündeme gelen Gökhan Özoğuz için de "Gökhan hep olduğu gibiydi. Gökhan hiç değişmedi. Gökhan iyi olan her şeyi takdir eder. İş yerinde ben kimseye karışmam. Neden herkesle aynı düşüneyim yahu? Neden? Farklı düşünüp, birbirimize bir şeyler katalım. Bana çok saçma geliyor. İnsanları aynı düşünmeye ikna etmeye çalışıyoruz" dedi.

Ilıcalı açıklamasına şöyle devam etti: Asla çalışmayacağım insanlar var. Benim yükselme dönemimde beni karalayan, iftira atan insanlar var. Beni tanımayan, samimiyeti olmayan ama gazetelere manşet yapanlar... Asla çalışmadım, çalışmayacağım da... Bana zarar verdiğinden değil, niyetinin kötülüğünden! Cansu çok önemli bir insan. Onun değerini anlatacak kelime dahi seçemiyorum. Eksik anlatırım diye... Şimdi bir dizimiz olacak.

"DOCTOR HOUSE'U ALDIK!"

Doctor House'u aldık. Başrol çok önemli bir insan. Halit Ergenç diyemem. Belli değil diyelim. Seda Sayan'ı 'Yemekteyiz'e transfer ettik. O Ses Türkiye'ye de devam edecek. Jüri bu sene değişmeyecek. Beyazıt yine jüride. Televizyon dünyasının Messi'sini transfer ettim. Beyaz ile çalışmak mükemmel bir şey. Beyaz Show yapmayacak ama bir sürprizimiz daha var. O Ses Türkiye Beyaz'dan önce başarılı sanatçıların durum komedisiydi. Ben tıkanma noktasında bu işin profesyonelini getirdim. Bütün planım çift forvet oynatmaktı. Seda ve Beyaz'ı getirdim. İkisi çok uyumlu oldu. O Ses Türkiye'deki Yıldız'lı sezondan çok memnunum. Beyin takımımız 8 kişi. 8'i de 'evet' derse yapıyorum. 4'ü 'hayır' derse yapmıyorum. Çünkü o bölünme halka yansır. Hülya Avşar ile her şeyi yaparım. O televizyona çok yakışıyor. Ama onu kaldıracak bir iş bulmak lazım. Hülya ile çalışmak benim için bir zevk."

3 TANE SÜRAT TEKNEM VAR!

"Şort-terlik alışmışım pantolon giydiğimde daralıyorum. Gömlek facia. Ceketi söylemiyorum bile. Ceket zırh! Ceket giydiğim zaman içinde ölüyorum. Çorap yıkamadan geldiği zaman küçülüyor, esnekliği gidiyor. Rahat edemiyorum. Atıyorum. Ben çorap giymiyorum zaten. 500 tane tişörtüm vardır. Terlik 30-40 tanedir. Benim tişörtlerle, terlikleri toplasan bir kadın çantası yapar. Uçağım var. Amerika'da, Dominik'te ve Türkiye'de 3 tane sürat teknem var. 12 tane motorum var. 2 tane yatım var. Ben bir şeyden zevk aldığım için bir şey alan biriyim. Sürat teknesinin üzerinde 20-25 saat durabilirsin. Biz geçen yıl 100 saat durmuşuz. Dün Bodrum'dan Çeşme'ye geldim. 50 dk sürdü. 140 mile çıktık. Deniz yumuşadı bir an. Yaşayan bilir o anı. Sürate karşı bir zevkim var. Denizde çok kazam yok. Çeşme'de evim var. 8 odası var. Tek amacım 8 odayı doldurmak. Ev ne kadar dolarsa, ne kadar misafir gelirse o kadar mutlu oluyorum. Sabah evden insanlar fışkırsın istiyorum. Kalabalık seviyorum.

Acun Ilıcalı, 'Para kazanamadık' diyerek TV8'i satıp satmayacağını açıkladı
10 Temmuz 2019 Çarşamba 17:03

Amerika Birleşik Devletleri, Acun Ilıcalı, Türkiye, TV, Magazin, Ekonomi
YORUMLAR (38)
 • Hülya şeker : Her meslek saygıyı hak eder fakat Hayatta üç meslek sahibine hem saygı hem minnet duymak lazım derim 1 doktorlar 2 ğretmenler 3 istihdam sağlayanlar. İşi kur elindeki avucundakini yatır batmak pahasına borca gir.personelin ücreti derdi gerekirse aile problemleri ile uğraş, vergini vermeyi unutma ...bunlar sabır çalışma dürüstlük ve en nemlisi iyi niyet ister.CUN ILICALI iyi niyetli ve yanına kendi gibi olanları istihdam ediyor.kimine gre laylaylom programlar yapıyor yorumu yapılabilir.herkes siyaset,spor,sosyal programlar yapacak değil.fakat bu programlarında farklı pozitif etkisi var yaşlı annemden bizat gzlemledim.ben CUN BEY için devlet gibi iyi niyetli patron diyorum
  Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
 • Mert gün : Samimi bir adam Acun ama programlarında insanlar kavga ettirildiği için reytingi ve kazancı düşüyor bunu anlar inşallah
  Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
 • Serkan : Adam çalışıyo istihdam saglıyo bundan daha büyügü varmı helal sana acun abi adamsın hersey yakışır sana ama evlenme artık paranı kaptırma şunlara
  Cevap Yaz 3 0 Yayından Kaldır
 • Ben Hugo : Ülkemizin aile yapisini bozan ahlak yapisini yokeden programlar yapip milyonlar kazanan acunu kinamakla kalmayip ona bu kadar kazandiran ulkemiz insanimiza da yazıklar olsun diyorum
  Cevap Yaz 2 4 Yayından Kaldır
 • Erdem : Bu gerizekalı toplum kutudan acaba kaç para çıkacak diye diye, parkuru kim önce tamamlayacak diye diye, hadise muratı öpecek mi diye ağzını ayırıp izleye izleye bu vasıfsız adamı türkiyenin zengini yaptı. Ama insanların önüne bi gazete koysanız elinin tersiyle itiverirler.
  Cevap Yaz 54 27 Yayından Kaldır
 • Ahlaklı : Adabını bozma GERİZEKALI DEDİĞİN TOPLUM TÜRK TOPLUMU SANA BURADA TARİH KÜLTÜR EDEBİYAT YAPMICAN SADECE KENDİ İÇİNDE OLDUĞUN GERİZEKALI DEDİĞİN TOPLUM VERSİN SANA CEVABI
  24 12 Yayından Kaldır
 • Derin Düşünce : Sadece Gs TV yi izlemen gerekiyor. Diğer kanallar da da FB liler var.
  17 9 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız