Adalar'da Bazen Eylem, Bazen Eğlen

Eskişehir’in en işlek ve canlı mekanlarından Adalar mevkii çok farklı grupların çeşitli sosyal etkinliklerine ev sahipliği yapıyor.

Eskişehir'in en işlek ve canlı mekanlarından Adalar mevkii çok farklı grupların çeşitli sosyal etkinliklerine ev sahipliği yapıyor.

Adalar mevkiinde bazen eylem yapan, bazen de eğlenenleri görmek her zaman mümkün. Bazen gençler, sokak çalgıcılarının müziğiyle kendilerinden geçip şarkılara eşlik ederlerken, bazen de hep birlikte oyunlar oynayıp halay çekerek vakitlerini, değerlendiriyorlar. Adalar, bazen de çeşitli siyasi görüşlere sahip gruplar, sivil toplum örgütleri tarafından eylem ve açıklamalara sahne oluyor.

Çevrede bulunan vatandaşlar, bu durumu "Adalar genelde bazen siyasi grupların basın açıklamaları ve irili ufaklı eylemleriyle Eskişehir'in eylem merkezlerinden biri olma özelliğini korurken, öbür yandan da gençlerin eğlenceleriyle bu durum bambaşka bir havaya bürünüyor. O zaman da eylem olmayınca bu kez gençler tarafından eğlence yerine çevriliyor. Eylem ve eğlen Eskişehir'in kültürel gelişiminin de en güzel göstergesi. Çünkü her ikisinin de olumlu ve yapıcı olmalı önemli. Bir bakmışsınız bir gün eylem olurken bir bakmışsınız gençler eğlen sloganıyla Adalar'ı dolduruyor. İşte güzel olanda bu" diye yorumluyorlar. - ESKİŞEHİR

Kaynak: İHA
23 Mayıs 2016 Pazartesi 12:38

Son Dakika