Adam Johnson'a 6 Yıl Hapis Cezası

Premier Lig ekiplerinden Sunderland'le olan sözleşmesi feshedilen Adam Johnson, reşit olmayan kızla ilişkiye girdiği için 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Sunderland'in, reşit olmayan bir kızla cinsel ilişkiye girdiğini kabul etmesinin ardından sözleşmesini feshettiği Adam Johnson, 6 yıl hapis cezası aldı.

Bradford kentinde düzenlenen mahkemede, 15 yaşındaki bir kıza cinsel istismarda bulunmaktan suçlu bulunan 28 yaşındaki İngiliz futbolcunun 6 yıl hapis cezasına çarptırıldığı belirtildi.

MAĞDUR PSİKOLOJİK ZARAR GÖRDÜ

Hakim Jonathan Rose, mağdurun olay nedeniyle psikolojik zarar gördüğünü ve sosyal medya aracılığıyla binlerce tehdit mesajı aldığını da ifade etti.

15 YAŞINDAKİ KIZLA İLİŞKİYE GİRMEKTEN SUÇLU BULUNDU

Adam Johnson'ın, 15 yaşındaki kızı dokunarak taciz etmek ve cinsel ilişkiye girmekten suçlu bulunduğu, hakkında devam eden reşit olmayan başka birisiyle cinsel ilişkiye girmek suçlamasından ise beraat ettiği kaydedildi.

İKİ SUÇLAMAYI REDDETMİŞTİ

Reşit olmayan birisiyle cinsel ilişkiye girdiğini ve bir kez de cinsel istismarda bulunduğunu ay başında yapılan celsesinde itiraf eden Johnson, 16 yaşından küçük bir kızla ilişkiye girdiğine dair yöneltilen iki suçlamayı ise reddetmişti.

BU SEZON 20 MAÇA ÇIKMIŞTI

İngiltere Milli Takımı'nda 12 kez forma giyen Johnson, suçlamalar sonrasında geçen yılın Mart ayında gözaltına alınmış ve kefaletle serbest bırakılmıştı. Manchester City'de 2010-2012 yıllarında oynamasının ardından Sunderland'e transfer olan Johnson, bu sezon 20 maça çıkmıştı.

Kaynak: AA

24 Mart 2016 Perşembe 16:08

Adam Johnson, Sunderland, Spor
YORUMLAR