Adana Bayraklarla Donatıldı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında kentin ana cadde ve bulvarlarını, Türk Milleti’nin bağımsızlığın simgesi, şanlı Türk Bayrağı ve Ulu Önder Atatürk’ün dev posterleriyle donattı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında kentin ana cadde ve bulvarlarını, Türk Milleti'nin bağımsızlığın simgesi, şanlı Türk Bayrağı ve Ulu Önder Atatürk'ün dev posterleriyle donattı.

Yeni nesle bayrak ve vatan sevgisini aşılamak amacıyla ödüllü yarışmalar düzenleyen, "Bayrak" şiirinin şairi Arif Nihat Asya'nın hatırasını yaşatmak üzere Seyhan Nehri kıyısına yapılan Arif Nihat Asya Bayrak Parkı ve Müzesi'nde 96 metrekarelik dev Türk Bayrağı'nı göndere çektiren Başkan Hüseyin Sözlü, 30 Ağustos Zafer'nin 95'inci yıldönümünde de hassasiyetini ortaya koydu.

Kahramanlığın destansı sonucu

Her ulusal bayramda olduğu gibi Başkan Sözlü'nün talimatıyla harekete geçen Adana Büyükşehir Belediyesi ekipleri, ana cadde ve bulvarları dev Türk Bayrakları ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün posterleriyle süsledi. Adanalılar, esaretin reddi, boyunduruğun defi ve kahramanlığın destansı bir sonucu olan 30 Ağustos Zafer Bayramı onuruna asılan şanlı Türk Bayrağı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün posterlerinin dalgalanışını gururla izlemeye başladı.

Hemşehrilerinin ilgisine teşekkür eden Başkan Sözlü, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı büyük coşkuyla kutlamak amacıyla 29 Ağustos akşamı İstasyon Meydanı'nda Dev Zafer Şöleni düzenlediklerini anımsatıp, Adanalıları sevilen şarkıcılar Zara ve Turgay Başyayla konserine davet etti. - ADANA

Kaynak: İHA

28 Ağustos 2017 Pazartesi 15:47

Mustafa Kemal Atatürk, Arif Nihat Asya, Zafer Haftası, Hüseyin Sözlü, Politika, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri