Adana Büyükşehir Belediyesi'nden 12 Mart Kutlaması

Adana Büyükşehir Belediyesi'nden 12 Mart kutlamasıADANA Büyükşehir Belediyesi tarafından '12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü'nün 97'nci yıl dönümü coşkulu bir törenle kutlandı.

Adana Büyükşehir Belediyesi'nden 12 Mart kutlaması

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından '12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü'nün 97'nci yıl dönümü coşkulu bir törenle kutlandı.

Arif Nihat Asya Bayrak Parkı ve Müzesi'nde düzenlenen törende Adana Büyükşehir Belediyesi personelleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşların yoğun katılımıyla 12 Mart İstiklal Marşımızın kabulünün 97'nci yıl dönümü coşkulu bir törenle kutlandı. Törende İstiklal Marşı'nın okunması öncesinde Arif Nihat Asya Bayrak Parkı ve Müzesi'nde bulunan hilal ve yıldız etrafında ellerinde bayraklarla Büyükşehir Belediyesi zabıta, temizlik ve itfaiye personelleri çevrelenerek özel bir görüntü oluşturdu.

'KURTULUŞ MÜCADELESİNİ DESTANLAŞTIRMIŞTIR

İstiklal Marşı'nın coşkuyla okunmasının ardından bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, İstiklal Marşı'nın bir bağımsızlık mücadelesinin ardından vatan şairi Mehmet Akif Ersoy tarafından yazılarak bu mücadelenin destanlaştırıldığını ifade etti.

'ESKİMEYECEKTİR'

Dün Kurtuluş Savaşı'nda mücadele eden kahramanların bugün de Afrin'de adeta Türk vatanının bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığı için mücadele ettiğini aktarırken 'Bilinmesini isterim ki çekilen çileleri ve bağımsız yaşama iradesini satırlarında destanlaştıran ve özetleyen İstiklal Marşımız, Aziz milletimiz yaşadıkça taşıdığı derin anlamıyla eskimeyecek ve kalplerde asılı durduğu yerden inmeyecektir' dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi'nden 12 Mart Kutlaması - Son Dakika

Kaynak: DHA

12 Mart 2018 Pazartesi 18:44

Adana Büyükşehir Belediyesi, Arif Nihat Asya, Politika, Güncel, Son Dakika

Son Dakika