Adana'da Kasımpatı Zamanı

Adana Büyükşehir Belediyesi, kentin dört bir yanını bolluk, bereketi temsil eden kasımpatı (krizantem) çiçekleriyle donattı.

Adana Büyükşehir Belediyesi, kentin dört bir yanını bolluk, bereketi temsil eden kasımpatı (krizantem) çiçekleriyle donattı.

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri, Merkez Park, Atatürk Parkı, Atatürk Caddesi, Ziyapaşa Bulvarı, Adnan Menderes Sahil Yolu, Uğur Mumcu Meydanı, Bülent Angın Bulvarı başta olmak üzere merkez ilçelerdeki parklar, meydanlar, rekreasyon alanları, bulvarlar, caddeler ve mesire alanlarına sonbaharın güzelliklerini yansıttı.

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ekipleri, yeşil alanlardaki ağaçların budama ve bakımlarını yaparak kışa hazırlarken, peyzaj çalışmalarında kasımpatı çiçeğini öne çıkardı. Saksılarda özenle yetiştirilen beyaz, kırmızı, sarı ve mor renkli kasımpatı çiçekleri Adana'nın çehresini değiştirdi.

Kasımpatıyla donatılan yeşil alanlarda gezintiye çıkan Adanalılar, kameralı cep telefonlarıyla çiçekler arasında fotoğraflar ve videolar çekip, sosyal medyada paylaşımlar yaparak Adana'nın sonbahar güzelliğini tüm dünyaya taşıdı. - ADANA

Kaynak: İHA

03 Kasım 2017 Cuma 13:45

Adana Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Caddesi, Adnan Menderes, Politika, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri