Adana'daki Cinayet Davası

Adana'da alacak meselesi nedeniyle çıkan kavgada bir kişiyi öldürdükleri, 3 kişiyi de öldürmeye teşebbüs ettikleri iddia edilen 1'i tutuklu 5 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü.

Adana'da alacak meselesi nedeniyle çıkan kavgada bir kişiyi öldürdükleri, 3 kişiyi de öldürmeye teşebbüs ettikleri iddia edilen 1'i tutuklu 5 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü.
Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesindeki tutuklu Kenan A. ile tutuksuz akrabaları Akif ve Ayhan A. katıldı. Sanık avukatlarının da hazır olduğu duruşmada, dava dosyasında araştırılacak başka husus kalmaması üzerine mahkeme savcısı esas hakkındaki mütalaasını verdi.
Savcı, mütalaasında, müşteki Murat O. ile sanıklardan Ayhan A. arasında alacak meselesi nedeniyle husumet bulunduğunu ve bu yüzden aralarında kavga çıktığı ve kavgaya yanlarında bulunan kişilerin de katıldığını belirtti.
Çıkan silahlı çatışmada Ahmet Avcı'nın öldürüldüğü, Mustafa K, Murat O. ile Ekrem D'nin de öldürülmeleri kastıyla ateş açıldığı ifade edilen iddianamede, sanıklar Ayhan, Kenan ve Akif A'nın iştirak halinde Avcı'yı öldürdükleri, 3 kişiyi de öldürmeye teşebbüs ettikleri gerekçesiyle her birinin ayrı ayrı müebbet ve 48'er yıl hapis cezası ile cezalandırılmalarını istedi.
Ayrıca, tutuklu Kenan A'nın tutukluluğunun devamını, tutuksuz sanıklar Ayhan ve Akif A'nın da tutuklanmalarını talep etti.

Savcı, diğer sanıklar Mustafa K'nin 4 yıl 6 ay, Ekrem D'nin 15 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi.

Mütalaaya karşı söz hakkı verilen sanıklardan Kenan A, önceki savunmalarını tekrarladığını belirterek, "Ben bu eylemi yapmak zorunda kaldım. Kendimi ve ağabeylerimi korumak zorundaydım. Öldürme kastım yoktur." dedi.
Diğer sanıklar da beraatlerini talep etti.

Sanık avukatları da esas hakkındaki savunmalarını hazırlamak için süre istedi.

Mahkeme heyeti, Kenan A'nın tutukluluğunun devamına karar verip duruşmayı erteledi.

Kaynak: AA

11 Eylül 2018 Salı 13:49

Adana, Güncel