Adana'daki 'Namus' Cinayeti Davası

Adana'da Kocasıyla Sorun Yaşayan Ablasını, Başkasından Hamile Kaldığı Gerekçesiyle Boğazı ve Bileklerini Keserek Öldürdüğü İddia Edilen Zanlı ve Azmettirdiği Öne Sürülen Amcası ile Halasının Kocasının Yargılanmasına Başlandı

Adana'da kocasıyla sorun yaşayan ablasını, başkasından hamile kaldığı gerekçesiyle boğazı ve bileklerini keserek öldürdüğü iddia edilen zanlı ve azmettirdiği öne sürülen amcası ile halasının kocasının yargılanmasına başlandı.



Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasında, haklarında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen tutuklu sanık Mustafa Bayar (23) ve azmettirdiği öne sürülen tutuksuz sanık amcası İbrahim Bayar (48) ile halasının kocası Bekir Bayar (45) hazır bulundu.



Sanık Mustafa Bayar, 3 çocuk annesi olan ablasının başka birinden hamile kaldıktan sonra kürtaj yaptırdığını ve eşinden de ayrıldığını söyledi.



Kendisinin sürekli alkol kullanan biri olduğunu ve olaydan önce de alkol aldığını belirten sanık Mustafa Bayar, ifadesini şöyle sürdürdü:



'Ablamı, ayrıldığı eşinin yanından aldıktan sonra önce İstanbul'daki ağabeyimin yanına, istemiyorsa diğer ablamın yanına götürebileceğimi söyledim. Birlikte taksiye bindik. Ancak taksiyle giderken inmek istedi ve bana istediği gibi yaşayabileceğini, isterse genelevde bile çalışacağını söyledi. Taksiden indikten sonra da cam parçalarıyla bileklerini kesti. Küfrederek bana da saldırdı. Ben de elimdeki bıçağı rastgele salladım. Salladığım bıçak boğazını kesmiş. Daha sonra Bekir Bayar'ın evine gidip üzerimi değiştirdim. Bu olaydan da halama bahsettim. Kanlı elbiseleri Çatalan Barajı yanında yakıp bıçağı da baraja attım. Bu olaydan önce diğer sanıklarla görüşmem olmadı. Sanıklardan Bekir, benim haberim olmadan cebime harçlık için 130 lira koymuş.'



Tutuksuz yargılanan sanıklar da haklarındaki suçlamaları kabul etmedi. Sanık Mustafa Bayar'ın eşinin yeğeni olduğunu belirten Bekir Bayar, parayı sanığın İstanbul'a gitmek istediğini söylemesi üzerine verdiğini söyledi. Öldürülen Hediye Pamuk'un eski kocası Murat Pamuk da 'Beni aldattığı için konuşarak ayrıldık. İlaç içtiği için götürdüğüm hastanede de kürtaj yaptılar. Hastaneden ayrıldıktan sonra da kardeşine teslim ettim. Sonrasını bilmiyorum' dedi.



Mahkeme heyeti, tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.



Sanıklar hakkında, Hediye Pamuk'un, 16 Ekim 2010'da, Sarıhamzalı Mahallesi yakınındaki drenaj kanalında boğazı ve bilekleri kesilerek öldürülmesiyle ilgili dava açılmıştı.



(AG-MUT-İC) - Adana

Kaynak: AA
13 Ocak 2011 Perşembe 10:46
YORUMLAR

Son Dakika