Adana'daki Osb Çalışmaları

Adana'da kurulacak Organize Sanayi Bölgeleriyle (OSB) ilgili Vali Mahmut Demirtaş, başkanlığında toplantı gerçekleştirildi.

Adana'da kurulacak Organize Sanayi Bölgeleriyle (OSB) ilgili Vali Mahmut Demirtaş, başkanlığında toplantı gerçekleştirildi.
Vali Demirtaş'ın makamında düzenlenen toplantıda, Balıkçılık ve Su Ürünleri İhtisas OSB, bakanlık tarafından kuruluş protokolü onaylanan Adana Tarıma Dayalı İhtisas OSB ve Gıda OSB'de gelinen aşamalar ele alındı.
Adana'nın sahip olduğu tüm potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek için tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla koordineli bir şekilde çalıştıklarını ifade eden Demirtaş, organize sanayi bölgelerinin tamamlanmasıyla kentin istihdamına ve ekonomisine büyük katkılar sağlanacağını kaydetti.
Toplantıya, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Arazi Islahı ve Sulama Sistemleri Daire Başkanı Bekir Sıtkı Özbek, Tarımsal Çevre ve Doğal Kaynakları Koruma Daire Başkanlığından Dr. Ali Kılıç Özbek, Arazi Toplulaştırma ve Tarla İçi Geliştirme Hizmetleri Daire Başkanlığından Osman Özkan, Organize Tarım ve Hayvancılık Bölgeleri Daire Başkanı Deniz Oruç, Etüt ve Planlama Çalışma Grubu Sorumlusu Fethi Molla ve Kredi İzleme Çalışma Grubu Sorumlusu Aylin İnan katıldı.

Kaynak: AA

04 Ekim 2018 Perşembe 15:42

Mahmut Demirtaş, Adana, OSB, Ekonomi