ADANA Ferhat Göçer, 'Anadolu Aryası' turne provasına başladı

Ferhat Göçer, 'Anadolu Aryası' turne provasına başladıÜnlü sanatçı Ferhat Göçer, Çukurova Senfoni Orkestrası ile 'Anadolu Aryası' projesi kapsamında çıkacakları turne programı öncesi provalara başladı.

Ferhat Göçer, 'Anadolu Aryası' turne provasına başladı
Ünlü sanatçı Ferhat Göçer, Çukurova Senfoni Orkestrası ile 'Anadolu Aryası' projesi kapsamında çıkacakları turne programı öncesi provalara başladı.
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın da desteklediği projenin provalarını Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu'nda yapan Ferhat Göçer ilk olarak Bodrum'da verecekleri konser için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Çukurova Senfoni Orkestrası Şefi Orhan Şallıel ile 20 yıllık bir dostlukları olduğunu belirten Göçer, daha önce de buna benzer Türkiye'nin birçok noktasında çeşitli projeler yaptıklarını ve bu proje için ayrı bir heyecan duyduklarını söyledi.
USTALAR DA REPERTUARIN İÇİNDE
Anadolu'nun dört bir yanından başta Türk Halk Müziği ve onun yanı sıra Osmanlı Saray Müziği, Türk Sanat Musikisi ezgilerden oluşan geniş bir repertuar ile yabancı eserleri de birlikte çalacakları 'Anadolu Aryası' hazırladıklarını vurgulayan Ferhat Göçer, Tabi ki olmazsa olmazlar var. Pir Sultan Abdal, Karacaoğlan, Aşık Veysel, Neşet Ertaş, Mahsuni Şerif bu projenin içinde olacaklar. Aynı zamanda Nessun Dorma, Karuzo gibi eserleri de karşılaştırmalı olacak şekilde seslendireceğiz. Bu durum bana çok heyecan veriyor. Eş zamanlı bir yerli ve yabancı karşılaştırması olacak dedi.
UNUTULMAZ ANILAR OLACAK
Çukurova Senfoni Orkestrası Şefi Orhan Şallıel, Ferhat Göçer ile bu projeyi 3 yıl önce konuştuklarını ve bu yıla kısmet olduğunu anlattı. Çukurova Senfoni Orkestrası'nın kendi topraklarından çıkmış bir orkestra olduğunu kaydeden Şallıel, Bu orkestrayla böyle projeleri yapmak çok keyifli oluyor. Ben bunu büyük bir şans olarak addediyorum. Ferhat'la olan beraberliğimiz de 22 yıl önce bir telefonla başlamıştı ve hala devam ediyor. Anadolu Aryaları ile de unutulmaz anılarımıza yenilerini ekleyeceğimize eminim diye konuştu.
Proje kapsamında 12 Temmuz Cuma günü Bodrum'da Antik Tiyatro'da saat 21.30'da başlayacak ilk konser sonrası turne sırasıyla Çeşme, Antalya ve İstanbul'da devam edecek.

ADANA Ferhat Göçer, 'Anadolu Aryası' turne provasına başladı - Son Dakika

Kaynak: DHA

10 Temmuz 2019 Çarşamba 10:53

Ferhat Göçer, Çukurova, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri