Adapazarı'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96. Yıl Dönümü

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, 21 Haziran Adapazarı'nın düşman i·şgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, 21 Haziran Adapazarı'nın düşman i·şgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
Vali Coş, mesajında, Türk milletinin şanlı geçmişini abideleştiren muhteşem bir tarihi olduğunu, kurtuluş günlerinin de işte böyle bir tarihin kahramanlıklarla dolu sayfalarından biri olduğunu ifade etti.
Adapazarı'nın düşman i·şgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümünü milletçe idrak ettiklerini aktaran Coş, şunları kaydetti:
"Bundan tam 96 yıl önce al bayrağımıza kanının rengini veren, hakkı ödenemez vatan evlatlarının verdiği kutsal mücadele sonucu bugün bu kahramanların torunları olan bizler rahat ve huzurluyuz. Şanlı tarihimizde buna benzer nice zaferler kazanmış ve yaşanan sıkıntıları büyük bir mücadele örneği göstererek atlatmasını bilmiş büyük Türk milletinin evlatları olarak milli mücadele ve kurtuluş hareketini büyük bir kıvançla anlamaktayız. Her sayfası şan ve şerefle dolu tarihimizde, milli değerlerimiz uğruna atalarımızın gösterdiği büyük fedakarlık ve kahramanlıklar, üzerine bu kutlu anlayışla inşa ettiğimiz Cumhuriyetimizi, geleceğimizin teminatı gençlerimiz tarafından iyi bilinmesi ve öğretilmesi suretiyle ilimde, fende, kültürde ve sanatta ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşımak hepimizin görevidir."
Aziz millettin evlatlarının, ülkesi için canı pahasına mücadele veren şehit ve gazilerin mirasına sahip çıkacağını, onlara layık olacağını birlik ve beraberliğini her daim koruyacağını vurgulayan Coş, "Bu duygu ve düşüncelerle; vatanımızın kurtuluşu için hayatları pahasına kahramanca mücadele veren başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyor, tüm Sakaryalıların 21 Haziran Kurtuluş Günü'nü en kalbi duygularımla tebrik ediyorum." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

20 Haziran 2017 Salı 17:49

Sakarya, Hüseyin Avni Coş, Adapazarı, Politika, Güncel