Adliye çıkışında davalık olan iki grup arasındaki bıçaklı sopalı kavga kamerada

Adıyaman'da davalık olan iki grup adliyede birbirine girdi. Polisin biber gazı ve coplarla müdahale ettiği kavgada 10 kişi yaralanırken kavganın görüntüleri kameraya yansıdı.

Adıyaman'da arazi sulama sırası nedeniyle mahkemelik olan taraflar adliye çıkışında birbirine girdi. Çok sayıda kişinin karıştığı bıçaklı ve sopalı kavgada ortalık savaş alanına döndü. Polisin biber gazı ve coplarla müdahale ettiği kavgada 3 kişi bıçakla, 7 kişi ise darp edilerek yaralandı.

Adıyaman merkeze bağlı Karahöyük köyünde arazi sulama anlaşmazlığı nedeniyle mahkemelik olan taraflar mahkeme çıkışında ortalığı savaş alanına çevirdi. Mahkemeye çok sayıda kişiyle birlikte gelen her iki taraf adliye çıkışında bıçaklar ve sopalarla birbirine girdi. Adliyenin arkasında bulunan caddede başlayan kavgada bıçaklar çekildi. Tarafların birbirine girdiği kavgada yumruklar ve tekmeler havada uçuştu.

BİBER GAZI VE COPLARLA MÜDAHALE EDİLDİ

Kavgada bıçaklanan şahıslar yerde yatarken bile taraflar birbiriyle kavga etmeye devam etti. Olay yerine çok sayıda Polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri biber gazı ve cop ile taraflara müdahale etti.

10 KİŞİ YARALANDI

Olayda 3 kişi bıçakla, 7 kişi ise darp edilerek yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesiyle Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile özel hastanelere kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Adliye çıkışında davalık olan iki grup arasındaki bıçaklı sopalı kavga kamerada

Kaynak: İHA

12 Haziran 2019 Çarşamba 11:50

Polis, Adıyaman, 3. Sayfa, Güncel
YORUMLAR