Adliye Önünde Kendini Yakmak İstedi

Muğla'nın Ortaca İlçesi'nde, 38 yaşındaki Ali Ertuğrul, adliye binası önünde üzerine benzin döküp, kendini yakmak istedi.

Muğla'nın Ortaca İlçesi'nde, 38 yaşındaki Ali Ertuğrul, adliye binası önünde üzerine benzin döküp, kendini yakmak istedi. Çılgın adam, polisler tarafından güçlükle ikna edildi.

Olay, saat 18.00 sıralarında, Ortaca Adliyesi önünde meydana geldi. Adliye önüne gelen evli, bir çocuk babası hurdacı Ali Ertuğrul, bir anda elindeki pet şişe içindeki benzini üzerine döküp, "Bize adalet işlemiyor" diye bağırmaya başladı. Bunun üzerine çevredekiler durumu, polise bildirdi. Ertuğrul, cebindeki çakmağı çıkartıp, kendisini yakacağını söylerek, polisleri yanına yaklaştırmadı. Ertuğrul, polislere, sabah tartıştığı hediyelik eşya mağazası ve oto-kiralama şirketi işleten G.Ç.'nin kafasına bardakla vurduğunu belirtip, "Sabıkalı biriyim. Denetimli Serbestlik Yasası'ndan yararlanıp, serbest kaldım. Parası olana adalet işlemiyor. Ben başka birinin başına bardakla vursam tutuklanırdım" dedi.

Ali Ertuğrul'un isteği üzerine olay yerine çağırılan İlçe Emniyet Müdürü Selami Bıçakçı ve Cumhuriyet Savcısı Erhan Şahin, diğer polislerle birlikte 2 saat süreyle elindeki çakmağı bırakması için ikna etmeye çalıştı. Kendisine gereken yardımın yapılacağının söylenmesi üzerine, ikna olan Ertuğrul, "Alzheimer hastası eşim ve 5 yaşında oğlum var. Onlar için yaşamak istiyorum" deyip, elindeki benzin dolu pet şişe ile çakmağı bıraktı. Ali Ertuğrul, savcı Şahin'e, "Burada, 'Adalet mülkün temelidir' yazıyor. Ben adalet istiyorum" diyerek, teslim oldu. Ali Ertuğrul, ifadesine başvurulmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. - Muğla / Ortaca

Kaynak: DHA

26 Mayıs 2012 Cumartesi 21:24

Ali Ertuğrul, Erhan Şahin, Ortaca, Muğla, Politika, Güncel