Advocaat'ın Yüzünü Güldüren Van Persie Gelişmesi!

Geçtiğimiz hafta Krasnodar'ın kamp yaptığı İspanya'ya giderek Rus ekibinin iki hazırlık maçını seyreden Hollandalı teknik adam, detaylı raporu yardımcıları ve futbolcuları ile değerlendirdi.

Geçtiğimiz hafta Krasnodar'ın kamp yaptığı İspanya'ya giderek Rus ekibinin iki hazırlık maçını seyreden Hollandalı teknik adam, detaylı raporu yardımcıları ve futbolcuları ile değerlendirdi.

Advocaat'ın raporunda, Krasnodar'ın yüksek koşu ritmine sahip ve fizik gücü ile bunu 90 dakikaya yayabilen bir takım olduğu yer alırken, takım boyunu uzatmadan 30-40 metrelik bir alanda oynadıkları var.

Orta alanda sert futbolu tercih ettikleri ve rakibi bu şekilde yıprattıklarının altını çizen Advocaat, Krasnodar'ın hücumsal gücünün de Fenerbahçe'nin mevcut oyun sistemine ters olduğu görüşünde.

Sarı lacivertliler sezon başından beri topu rakibe verip arkasına geçen bir taktikle sahada yer alırlarken, Advocaat'ın Krasnodar takımının zengin hücum organizasyonları ve maç içerisinde karşılaştıklarına göre kolayca plan değişikliği yapabildiklerini, bunun da kendilerini zorlayabileceğini yardımcılarına söylediği öğrenildi.

Hollandalı teknik adam en büyük avantajlarının ise rakiplerinin bireysel oyuncu kalitesinin kendilerine göre çok düşük olduğunu ifade ettiği belirtiliyor.

Sarı lacivertli takımda Krasnodar maçı öncesi Robin van Persie de adeta küllerinden yeniden doğuyor. Uçan Hollandalı yapılan performans testlerinde Fenerbahçe'ye geldiği günden beri elde ettiği en yüksek verilere ulaştı.

Van Persie'nin yükselen fizik gücü antrenmanlara da yansırken, yıldız oyuncu yüksek isabet oranı ile Advocaat'ın yüzünü güldürüyor.

Fenerbahçe'de Krasnodar maçında tek eksik sarı kart cezalısı Martin Skrtel. Slovak oyuncunun yerine Roman Neustadter'in forma giyeceği gelen haberler arasında. Beinsports

Kaynak: Sporvadisi.com

14 Şubat 2017 Salı 18:15

Fenerbahçe, Krasnodar, İspanya, Van, Spor
YORUMLAR