Afgan Askeri ABD Askerlerine Ateş Açtı: 2 Ölü, 2 Yaralı

Afganistan'da Taliban militanı olduğu ve ordu içine sızdığı belirtilen bir Afgan askeri, ABD'lilere ateş açtı. Saldırıda 2 ABD askeri öldü, 2 asker de yaralandı. ABD Başkanı Trump'ın olayla bizzat ilgilendiği açıklandı.

Afganistan'ın doğusundaki Nangarhar vilayetinde 2 ABD askerinin, Afgan askerinin açtığı ateş sonucu öldüğü bildirildi.

SALDIRGAN ÖLDÜRÜLDÜ

Nangarhar Valiliği Sözcüsü Ataullah Hogyani, yaptığı açıklamada, Achin bölgesinde bir Afgan askerinin ABD askerlerine ateş açması sonucu 2 ABD askerinin öldüğünü, 2 askerin de yaralandığını söyledi. Hogyani, saldırganın etkisiz hale getirildiğini belirtti.

"TALİBAN DESTEKÇİSİ, YABANCI GÜÇLERE SALDIRMAK İÇİN ORDUYA SIZDI"

Saldırıyı üstlenen terör örgütü Taliban'ın Sözcüsü Zabihullah Mujahid, yaptığı yazılı açıklamada saldırgan için "Taliban destekçisi, sadece yabancı güçlere saldırmak için Afgan ordusuna sızdı." ifadesini kullandı.

ABD ORDUSUNDAN AÇIKLAMA GELDİ

ABD ordusundan yapılan açıklamada ise yalnızca "Afganistan'ın doğusundaki olaydan haberdar olunduğu" kaydedildi.

"TRUMP OLAYI TAKİP EDİYOR"

Beyaz Saray Sözcüsü Raj Shah, basın mensuplarına ABD Başkanı Donald Trump'ın "Afganistan'da ortaya çıkan durumu takip ettiğini" söyledi.

BENZER OLAYLAR DAHA ÖNCE DE YAŞANDI

Afganistan'da benzer saldırılar daha önce de yaşanmıştı. Helmand vilayetinde mart ayında, bir Afgan askerinin ateş açması sonucu 3 ABD askeri yaralanmış, saldırgan öldürülmüştü.

Kaynak: AA

10 Haziran 2017 Cumartesi 22:45

Donald Trump, Afganistan, Nangarhar, Dünya, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri