Afyonkarahisar'dan Kısa Kısa

Dinar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, Dinar, Başmakçı, Dazkırı ve Evciler ilçelerinde 2 yılda 2 milyon sedir fidanı dikildiği bildirildi.

Dinar Orman İşletme Müdürlüğü tarafından, Dinar, Başmakçı, Dazkırı ve Evciler ilçelerinde 2 yılda 2 milyon sedir fidanı dikildiği bildirildi.
Dinar Orman İşletme Müdürü Tuncer Yalçın, gazetecilere yaptığı açıklamada, müdürlüğün, 2012 yılında kurulduğunu anlatarak, son 2 yılda 2 milyon fidanın toprakla buluşturulduğunu belirtti.
Dikilen fidanların boylarının, 90 santimetreye ulaştığını dile getiren Yalçın, şunları kaydetti:
"Bu yıl ilk olarak Dinar'a bağlı Haydarlı ve Yıprak orman sahaları ağaçlandırıldı. Haydarlı ağaçlandırma sahamıza 100 bin fidan, Yıprak orman sahasına 80 bin fidan dikildi. Dinar Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Başmakçı, Evciler ve Dazkırı orman şefliklerimiz ile ağaçlandırma çalışmalarımız devam ediyor."
Dazkırı'da Hoşgeldin Bebek Projesi
Dazkırı Belediyesi tarafından 2018 yılının başında hayata geçirilen Hoşgeldin Bebek Projesi'ne devam ediliyor.
Proje kapsamında ilçede yeni doğan bebeklerin aileleri ziyaret edilerek giyim, bakım ve temizlik maddelerinin yer aldığı bebek çantası hediye ediliyor.
Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:
"Bu proje kapsamında anne ve babaların mutluluğuna ortak olmak ve küçük de olsa bir katkıda bulunmak istedik. İlçemizde dünyaya gelen bebeklerimizin ilk günlerinde ihtiyaçlarını karşılayacak yeni doğan bebek setimizi aileleri ziyaret edip hediye ediyoruz. İlçemiz güzelleştiği gibi yeni doğan bebeklerimizle de aynı zamanda büyüyor. Bebeklerimize sağlıklı bir ömür ve güzel bir gelecek diliyoruz."

Kaynak: AA

03 Ağustos 2018 Cuma 11:42

Evciler, Başmakçı, Dazkırı, Dinar, Güncel