Afyonkasarisar Tır ile Hırsızlığa Gelen Şüpheliler Yakalandı

Tır ile hırsızlığa gelen şüpheliler yakalandıAfyonkarahisar'da TIR'la geldikleri Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) iş yerini bekçisini etkisiz hale getirip, soymaya kalkışan 5 şüpheli yakalandı.

Tır ile hırsızlığa gelen şüpheliler yakalandı

Afyonkarahisar'da TIR'la geldikleri Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) iş yerini bekçisini etkisiz hale getirip, soymaya kalkışan 5 şüpheli yakalandı.

Olay, pazartesi günü saat 01.30 sıralarında Afyonkarahisar OSB'de meydana geldi. Et ve et ürünleri üretimi yapan şirkete 03 AAG 886 plakalı TIR ile gelen şüpheliler, adı öğrenilemeyen bekçiyi ağzını ve ellerini bağlayıp etkisiz hale getirerek, cep telefonunu aldı. İş yerindeki malzemeleri ve bir miktar parayı almak isteyen şüpheliler, bekçinin kaçtığını görünce paniğe kapılarak ürünleri alamadan kaçtı. Bekçinin başka bir telefonla polisi arayarak durumu bildirmesi üzerine olay yerine gelen ekipler, çalışma başlattı.

SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇİRİLDİLER

Yapılan çalışmalarda aracın sahibi olduğu belirlenen İ.Y. gözaltına alındı. Soruşturmayı derinleştiren polis, olaya karışanların H.A., E.Ç., H.A. ve A.D. olduğunu tespit etti. 4 şüpheli de yapılan operasyonla Çobanlar ilçesinde yakalanarak, gözaltına alındı. Polis merkezindeki işlemlerinin ardından A.D. serbest bırakılırken, diğer şüpheliler Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Şüpheliler ardından da 'nitelikli yağma' ve 'kasten yaralama' suçlarından adliyeye sevk edildi.

Afyonkasarisar Tır ile Hırsızlığa Gelen Şüpheliler Yakalandı - Son Dakika

Kaynak: DHA

13 Şubat 2019 Çarşamba 17:59

Organize Sanayi Bölgesi, Devlet Hastanesi, Çobanlar, Afyon, Polis, OSB