Ağlayarak İstifa Eden Başkan Uğur, Erdoğan'ı Aradı Ancak Cevap Alamadı

Abdülkadir Selvi, tehdit edildiğini söyleyerek istifa eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı telefonla aradığını ancak görüşemediğini söyledi.

Gazeteci Abdülkadir Selvi, CNN Türk'te Hande Fırat'ın sunduğu "Gece Görüşü" programında, ağlayarak istifa eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'un Cumhurbaşkanı'nı aradığını ve not bıraktığını söyledi. Selvi, Erdoğan'ın dönüş yapıp yapmadığına dair bilgi sahibi olmadığını söyledi.

"TEHDİT EDİLDİM" DEMİŞTİ

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ahmet Edip Uğur Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talebi üzerine geçtiğimiz günlerde istifa etmiş, istifa ederken de "Tehdit edildim. " demişti. Erdoğan ise Uğur'un tehdit edildim sözlerine " Ben o açıklamasından dolayı üzgünüm." yanıtını vermişti.

"O AÇIKLAMASINDAN DOLAYI ÜZGÜNÜM"

İşte Erdoğan'ın konuyla ilgili sözleri:

Sayın başkanın tehdit edildiğine yönelik bize ulaşan herhangi bir bilgi yok. Ben o açıklamasından dolayı üzgünüm. Kendisi, siyasette bunca zaman tecrübesi olan, belediye başkanlığı yapan biri olarak, o türden bir tehdit varsa nereyi ya da hangi mercileri araması gerektiğini gayet iyi bilir.

"YALNIZ BIRAKACAK DEĞİLİZ"

Bir tehdit varsa ilgili mercileri, gerekirse bizi pekâlâ arayabilirdi. Araması halinde de pekâlâ olayın üzerine gidilirdi. Biz de ima edildiği türden bir tehdit durumunda herhalde kendisini yalnız bırakacak değiliz. Bırakın Edip Bey'i, kim olursa olsun, birine o tür bir tehdit durumunda gerekli müdahale tabii ki yapılır.

02 Kasım 2017 Perşembe 22:08

Recep Tayyip Erdoğan, Abdülkadir Selvi, Ahmet Edip Uğur, Balıkesir, Politika, Güncel