Ahem'den Cunda Adası'nda Kurs Bitirme Sergisi

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü 2012-2013 eğitim öğretim yılı sonu sergilerinin üçüncüsünü Ali Bey Adası Nuri Zarplı İlköğretim Okulu'nda açtı.

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Ayvalık Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü 2012-2013 eğitim öğretim yılı sonu sergilerinin üçüncüsünü Ali Bey Adası Nuri Zarplı İlköğretim Okulu'nda açtı.

Açılan sergide; makine nakışı dalında eğitime katılan 12 kursiyerin ürettiği el işlerinin büyük ilgi gördüğü dikkatlerden kaçmadı. Usta eğitici Kemale Akça ve Saliha Arslan yönetiminde Nuri Zarplı İlköğretim Okulunda gerçekleştirilen Makine Nakışı Kursu, sergi ve belge töreni ile sona erdi. 12 kursiyerin makine nakışı öğrendiği kursun belge töreni eğitim verilen okulda, Kaymakam Nihat Nalbant, eşi ve Ayvalık Gönül Elçileri sorumlusu Nihal Nalbant, İlçe Emniyet Müdürü Rafet Kantar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Nuri Zarplı İ.Ö.O Müdürü Lütfi Yazıcı, okul müdürleri, HEM Müdürü Nurbin Kolsuz ve Müdür Yardımcıları Hilmi Özay, Songül Yolver ve Hüseyin Oktay ile çok sayıda vatandaş katıldı. Ayvalık HEM Müdürü Nurbin Kolsuz, "Nuri Zarplı İ.Ö.O'da 60 öğrenciye SBS, 14 Öğrenciye Halk Oyunları, 21 kişiye Makine Nakışı, 12 Öğrenciye Masa tenisi kursu açtık. Ayrıca Ali Bey Yuvasında 24 Öğrencimize Türkçe, 16 öğrencimize Basketbol, 28 öğrencimize Halk oyunları eğitimi verdik. Bu yıl 328 kurs açmış bulunuyoruz. Bu kurslarda 4 bin 53 Kadın, 2 Bin 650 Erkek olmak üzere toplam 6 bin 703 kişiye eğitim verdik. Bu kadar kişiye ulaştık. Bu kurslar sizlerin talepleri doğrultusunda açılıyor" dedi. Burcu Yanan adlı kursiyerin tüm kursiyerler adına yaptığı konuşmanın ardından kürsüye gelen Kaymakam Nihat Nalbant, açılan kurs ve ulaşılan kişi sayısını yeterli görmediğini ifade etti.

KAYMAKAM NALBANT, AHEM'İN KURSİYER SAYISININ 10 BİNİ AŞMASINI İSTİYOR

Serginin açılışında konuşan Ayvalık Kaymakamı Nihat Nalbant, bu yıl 328 kursta yaklaşık 7 bin kişiye eğitim veren Ayvalık Halk Eğitim Müdürlüğüne taleplerin artmasını istediğini hatırlatarak, "Sizlere hitap eden o kadar çok kursumuz var ki, sayısı 100 leri bulan butik otel gibi yerlerimiz ve birçok yabancı misafirimiz var. Bunlara hitap etmeye çalışan insanlarımız şöyle güzelce dil kursuna gitsene güzel olur. ya da otellerin, restoranların çoğu aşçı yardımcısı arıyor. Eminim bununla ilgili kurslara katılım artsaydı aranmazdı. Çocuk bakımı ile ilgili kursumuz var, yaşlı bakım ile ilgili kursumuz var. Keşke bunlar biraz daha artsa, insanlarımız biraz daha fazla istese. Halk eğitimden istifade eden insanımızın sayısı 7 binlere yaklaşmakta. Sizler ısrar etseniz, daha fazla kurs açılsa ve 10 binlere ulaşsak çok güzel olur" dedi. Kursiyerlere belgelerinin verilmesinden sonra sergi, Nihal Nalbant'ın kurdeleyi kesmesiyle açıldı.

Sergiyi gezen Kaymakam Nihat Nalbant ve beraberindeki heyete, kursiyerler tarafından hazırlanan yiyecekler ikram edildi.

Nuri Zarplı İ.Ö.O Halk Oyunları ekibi yaptığı gösteri ile sergiyi renklendirdi. - BALIKESİR
22 Mayıs 2013 Çarşamba 18:00

Ali Bey, Balıkesir, Nihat Nalbant, Ayvalık, Yerel