Ahmet Kabaklı Mezarı Başında Anıldı

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, gazeteci-yazar Ahmet Kabaklı’nın ölümünün 16’ncı yılı nedeniyle düzenlenen anma programına katıldı.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, gazeteci-yazar Ahmet Kabaklı'nın ölümünün 16'ncı yılı nedeniyle düzenlenen anma programına katıldı.

Türk Edebiyatı Vakfı tarafından Ahmet Kabaklı'nın Eyüp Mezarlığı'nda bulunan kabri başında düzenlenen programa, Başkan Remzi Aydın'ın yanı sıra, Kabaklı'nın kurucusu olduğu TEDEV Başkanı Serhat Kabaklı, torunları Ahmet Burak, Şükrü Orhun ve Safinaz Muhterem Kabaklı ile yakınları ve çok sayıda seveni katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetinin yapıldığı ve duaların edildiği program sonrasında Kabaklı ile ilgili duygularını paylaşan Başkan Aydın, "Ahmet Kabaklı büyüğümüze Allah'tan rahmet diliyorum. Ahmet Kabaklı abimiz bugün toplumun önde gelen insanları üzerinde çok önemli etkileri olmuş bir üstadımız, hocamız ve büyüğümüzdür. İnşallah onun çizdiği yoldan bugün yeni nesil gençler yürüyecektir. Bu Hak bir yoldur, bereketli bir şekilde devam edecektir. Allah hem Ahmet Kabaklı hocamızın hem de Servet Kabaklı abimizin bu gayretlerini bereketlendirecektir. Mekanları cennet olsun" dedi. - İSTANBUL

Kaynak: İHA
08 Şubat 2017 Çarşamba 13:45

Son Dakika