Ahmet Necdet Sezer ile Kılıçdaroğlu Birlikte Tiyatro İzledi

Onuncu Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve eşi Semra Sezer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Ankara'da 'Olmasaydı' adlı oyunu izledi.

Mustafa Kemal'in Ingilizler tarafından öldürülmesini ve daha sonra da Vahdettin ve Damat Ferit'in yönetime geçmesini konu alan Müjdat Gezen'in "Olmasaydı" adlı oyunu Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde sanatseverlerle buluştu.

SEZER İLE KILIÇDAROĞLU BİRLİKTE İZLEDİ

Ankara'da ilk kez sahnelenen "Olmasaydı" oyununu izlemeye; 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve eşi Semra Sezer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, CHP Milletvekili Mehmet Haberal, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü'nün kızı Özden Toker, Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, Gazeteci Yazar Emin Çölaşan, Bekir Coşkun, CHP Izmir Milletvekili Aytun Çıray, sanatçı Müjdat Gezen ve Ankara Kulübü Derneği Başkanı Metin Özaslan ve vatandaşlar katıldı.

2 BİN KİŞİDEN ALKIŞ ALDI

Müjdat Gezen'in yazıp yönettiği, Can Bana'nın asistanlığını yaptığı, müzikleri Seçil Akın'a, dekor tasarımı Leyla Gezen'e, kostüm tasarımı ise Aygül Moda Evi'ne ait olan oyun, 2 bin kişiden fazla tiyatro severden alkış aldı.

VAHDETTİN VE DAMAT FERİT YÖNETİME DEVAM ETSEYDİ NE OLURDU?

Oyun, "Mustafa Kemal Atatürk, Samsun'a çıkmadan önce İngilizler tarafından öldürülseydi ne olurdu?" sorusuna yanıt aradı. Oyunun devamında Vahdettin ve Damat Ferit'in yönetime devam etmesi halinde neler olacağı anlatıldı. Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemleriyle ilgili birtakım belgeler de seyirciyi bekleyen sürprizler arasında yer aldı. Oyunun ardından Başkan Yaşar, Kılıçdaroğlu ve Haberal, Müjdat Gezen'i kuliste ziyaret ederek bir süre sohbet etti.
 

Kaynak: CİHAN

11 Aralık 2013 Çarşamba 11:10

Semra Sezer, Ahmet Necdet Sezer, Kemal Kılıçdaroğlu, Kültür Sanat