AK Parti Adayları'na Köy Ziyaretleri'nde Büyük İlgi

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar ve Çaldıran Belediye başkan Adayı Ferman Yıldırım ile birlikte 7 köyü ziyaret etti.

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Gülaçar ve Çaldıran Belediye başkan Adayı Ferman Yıldırım ile birlikte 7 köyü ziyaret etti.

Sabah saatlerinde ilçe merkezinde partililerle bir araya gelen Gülaçar ve Yıldırım, parti teşkilatı ile birlikte ziyaretlerinin ilk durağı olan Oruçlu (Xun) köyüne geçtiler. Bura da vatandaşlarla bir araya gelen adaylar sıcak bir sohbetten sonra Yassıtepe (Kolkolka) köyüne geçtiler. Burada ev ziyaretlerinde bulunan ikili daha sonra Çubuklu köyüne geçtiler. Çubuklu köyü sakinlerinle Taziye Evinde bir araya gelen adaylar burada halka hitaben birer konuşma yaptılar.

Burada bir konuşma yapan Osman Nuri Gülaçar, "Ak Belediyeciliğin kazanıldığı bütün şehirler büyük bir gelişme ivmesi kazandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler (UCLG) Dünya Başkanlığı'na seçildi ve 2016 yılına kadar bu görevi yürütecek. Konya Büyükşehir Belediyesi Çöpten Elektrik Üreterek Dünya'da en iyi projeye imza atmıştır. Bu önemli işlere imza atan Ak Parti Belediyeleri ülkemizin Uluslararası alanda büyük bir başarı ile temsil ediyorlar. Biz diyoruz ki gelin 30 Martta aynı başarılı işlere beraber imza atmak için Van Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere tüm ilçeleri Ak Belediyecilikle tanıştıralım. Bunun için siz değerli vatandaşlarımızdan destek istiyoruz" dedi.

Gülaçar'dan sonra söz alan Ferman Yıldırım ise, "Bize yapılan baskı ve şiddetin dozunu gün geçtikçe artırıyorlar. Köy ziyaretlerimizi engellemek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Baktılar gittiğimiz her evde halk bizi bağrına basıyor bu sefer yollarımıza tuzaklar hazırlayıp bize pusu kurdular. Ama biz Allah'tan başka kimseden korkmuyoruz dedik ve halkımıza ulaşmaya devam ediyoruz. Bizim azim ve cesaretimizi görünce bu sefer vatandaşı tehdit etmeye başladılar. Vatandaşlarımız şunu iyi bilsin onların ki kuru gürültüden başka bir şey değil. Allah'ın izniyle sandıkta hepsinin cevabını vereceğiz" dedi.

Daha sonra sırasıyla Üçgözler (Kaşım), Osmanlı ve Sarıçimen (Navri) Köyleri'nde vatandaşlarla bir araya gelen Ak Partili adaylar, ziyaretlerinin son durağı Alakaya (Gresor) köyünde önceki gün vefat eden Ali Eren'in (90) ailesine taziye ziyaretinde bulundu. - VAN

Kaynak: İHA

11 Mart 2014 Salı 13:46

Osman Nuri Gülaçar, Ferman Yıldırım, Ak Parti, Van, Yerel