'Cumhurbaşkanımız Ağrı ve Patnos'a Gelecek'

AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bugün köşke sunduğu yeni kabinedeki isimler ile barış sürecinin hızlanacağını söyledi.

AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bugün köşke sunduğu yeni kabinedeki isimler ile barış sürecinin hızlanacağını, başta Ağrı olmak üzere bölgede huzurun ve güvenin sağlanacağını ifade etti.

AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi, yaptığı yazılı açıklamada, Ahmet Davutoğlu Başbakanlığında kurulan 62. Hükümetin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını dileyerek, yeni kabinenin tüm üyelerini kutladı. Türkiye'de özellikle son yıllarda çok başarılı işlere imza atıldığını söyleyen Çelebi "Ülkemizde her alanda büyük mesafeler kat edildi. Bu büyük başarının sahibi Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki bir önceki hükümete teşekkür ediyorum. Yeni kabinenin, ülkemizi daha ileriye taşıyacağına, yeni ufuklar açacağına inanıyorum" dedi.

Çözüm sürecinde geçtiğimiz dönemde etkin bir rol oynayan Beşir Atalay'ın yerine Yalçın Akdoğan'ın yeni bir soluk getirmesini beklediklerini söyleyen Çelebi, "Barış süreci önemli bir noktaya geldi. Kürtlerin sigortası konumunda olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlığı döneminde Kürt kökenli vatandaşlarımızın ana dili kullanımında önemli reformlar yaptı. TRT6, Kürdoloji Bölümleri, mahkemelerde Kürtçe savunma hakkı gibi Kürtçenin kullanımı konusunda önemli bir süreç aşıldı. Bu süreçte Beşir Bey de önemli bir rol oynadı. Sürecin devamı için görev yapacak olan Sayın Yalçın Akdoğan, sürecin başından bugüne kadar en kritik isimlerinden biriydi. İyi bir analiz uzmanı olan Sayın Akdoğan, bu süreci artık ilk elden yürütecek. Bölgeyi iyi okuyan Akdoğan'ın süreçte önemli işler yapacağından hiç şüphemiz yok" diye konuştu.

Kabineden ayrılan Hayati Yazıcı'nın Ağrı için önemli bir isim olduğunun altını çizen Çelebi, "Sayın Hayati Yazıcı, bakanlığı döneminde Ağrı'ya ayrı bir önem vermişti. Birçok kez ilimizi ziyaret etti. Yeni Gümrük ve Ticaret Bakanı olan Grup Başkan Vekilimiz Sayın Nurettin Canikli'yi de bu vesileyle kutlamak istiyorum. Sayın Canikli'nin de aynı önemi Ağrı için vereceğine inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı'nın Ağrı ve Patnos'a geleceğini söyleyen Çelebi, "12.Cumhurbaşkanı olarak milletin oyuyla seçilen Sayın Recep Tayyip Erdoğan Ağrı'da 28 Mayıs 2014 tarihinde yaptığı mitinginde Patnos seçmenine, 'Patnos'a geleceğim' dedi. İnşallah en kısa süre içerisinde gerek Patnos'a, gerekse Ağrı'ya gelerek bir takım ziyaretlerde bulunacak" dedi. - AĞRI

Kaynak: İHA

29 Ağustos 2014 Cuma 20:52

Ahmet Davutoğlu, Ak Parti, Ekrem Çelebi, Ağrı, Yerel