Ak Parti Ankara Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Veysel Tiryaki Kimdir?

Ak Parti Lideri Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Adayı olarak Veysel Tiryaki ismini belirledi. Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Veysel Tiryaki kimdir?

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Ak Parti, Ankara Yenimahalle Belediye Başkan Adayını belirledi. Ankara Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Veysel Tiryaki oldu. Veysel Tiryaki kimdir?

VEYSEL TİRYAKİ KİMDİR?

Veysel Tiryaki, 1965 yılında Bolu'nun Dörtdivan ilçesi Yukarıdüğer Köyü'nde doğdu. İlkokulu doğduğu köyde, ortaokul ve liseyi Bolu'da tamamlayan Tiryaki, 1984 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni kazandı. Mezuniyetinin ardından kısa bir süre Maliye Bakanlığı'nda Denetim Elemanı olarak görev yapan Tiryaki, Kaymakamlık sınavını kazanarak, yeni görevine başladı.

KAYMAKAMLIK VE VALİ YARDIMCILIĞI YAPTI

Veysel Tiryaki, 1990 yılından itibaren İçişleri Bakanlığı Mülki İdare Amiri olarak Ağaçören (Aksaray), Tufanbeyli (Adana), Hasankeyf (Batman) ve Arhavi (Artvin) ilçelerinde Kaymakamlık; Artvin ve Osmaniye illerinde Vali Yardımcısı olarak çalıştı.

''KAMU YÖNETİMİ YÜKSEK LİSANS'' PROGRAMINI TAMAMLADI

1992 yılında Yerel Yönetimler ve Mesleki incelemelerde bulunmak üzere 6 ay İngiltere'de kaldı. 1998 - 1999 yıllarında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü'nde "Kamu Yönetimi Yüksek Lisans" programını tamamladı.

2004 YILINDA AK PARTİ'DEN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLDU

2003 yılında Ankara'ya tayini çıkan Tiryaki, İçişleri Bakanlığı'nda Daire Başkanı olarak görev yaptı. 2004 yılının ilk günü Ankara'ya geleli henüz çok kısa bir zaman olmuşken memuriyetten istifa etti ve Ak Parti'den Altındağ Belediye Başkanlığı için aday oldu.

3 DÖNEM ÜST ÜSTE ALTINDAĞ BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLDİ

Veysel Tiryaki, 29 Mart 2004 yılında Altındağ Belediye Başkanı seçildi. 2009 yılında ikinci kez Ak Parti'den Altındağ Belediye Başkanı adayı gösterildi ve Ankara'da en yüksek oy oranı ile tekrar seçildi. 30 Mart 2014 seçimlerinde de başarılı olan Tiryaki. üçüncü kez belediye başkanı seçildi. %64 oy alarak önemli bir başarıya imza attı.

Veysel Tiryaki, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti Ankara Yenimahalle Belediye Başkan adayı oldu.

11 Ocak 2019 Cuma 17:30

belediye başkan adayı, Veysel Tiryaki, Ankara, Ak Parti, Politika, Güncel