AK Parti'de Beldeler İçin Teyamül Yoklaması Yapıldı

AK Parti Sivas Teşkilatında 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçim öncesi 7 belde için temayül yoklaması yapıldı.
/>Kongre Lisesi Spor Salonu'nda; Sivas'ın 7 beldesi; Yıldız, Sızır, Deliilyas, Çepni, Cemel, Gürkaya ve Güneykaya için...

AK Parti Sivas Teşkilatında 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçim öncesi 7 belde için temayül yoklaması yapıldı.

Kongre Lisesi Spor Salonu'nda; Sivas'ın 7 beldesi; Yıldız, Sızır, Deliilyas, Çepni, Cemel, Gürkaya ve Güneykaya için temayül yoklaması AK Parti Hatay Milletvekili ve Sivas Koordinatörü Orhan Karasayar gözetiminde gerçekleştirildi.

AK Parti Hatay Milletvekili ve Sivas Koordinatörü Orhan Karasayar temayülde yaptığı konuşmada, AK Parti de teşkilat mensuplarının görüşlerinin kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

Beldelerdeki teşkilat mensuplarının görüşlerini almak için temayül yoklaması yaptıklarını belirten Karasayar, "Bizim aday belirlemede tek sistemimiz temayül değil. Temayülle birlikte kamuoyu anketleri, kamuoyu yoklamaları yaparak, sivil toplum örgütlerinin görüşleri ile hem teşkilatların hem de halkımızın en fazla tercih ettiği ismi belirleyip onun doğrultusunda adaylarımızı tespit etmek" dedi.

AK Parti'nin değer partilerden farklı olarak tüm birimlerle yönetimde etkin olmasına işaret eden İl Başkanı Ziya Şahin ise, "Bugün de bunun örneğini burada yaşıyoruz. Diğer partilerde belde teşkilatlarını bırakın, ilçe başkan adaylarını bile belirlemede bir çalışma yapmazken, biz belde belediye adaylarını dahi insanlara sorarak, oylarını alarak, görüşlerini sorarak belirleme ilkesine sahibiz bu da AK Parti'nin demokratik anlayışını ortaya koyma anlayışını ortaya koymaktadır" diye konuştu.

Temayülde 7 belde için toplam 350 kişi oy kullandı. - SİVAS

Kaynak: İHA

08 Aralık 2013 Pazar 14:53

Deliilyas, Sızır, Sivas, Ak Parti, Yerel