AK Parti'den Hdp'ye ?dokunulmazlık? Ziyareti

Ak Parti'den HDP'ye 'dokunulmazlık' ziyaretiAK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, dokunulmazlıklara ilişkin anayasa değişikliği tekliflerini Meclis'te HDP'ye iletti.

Ak Parti'den HDP'ye 'dokunulmazlık' ziyareti
AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, dokunulmazlıklara ilişkin anayasa değişikliği tekliflerini Meclis'te HDP'ye iletti.
AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün CHP VE MHP'den sonra dokunulmazlıklara ilişkin anayasa değişikliği tekliflerini, HDP'ye iletti.
Görüşme HDP grubunda Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile yapıldı ve yarım saat sürdü. Görüşme sonrasında gazetecilere açıklama yapan Sırrı Süreyya Önder şunları söyledi; "İlkesel olarak bu konuda daha önce ne dediysek, milim şaşmadan söylediklerimizin arkasındayız. Pratiğimizde buna göre şekillenecektir. Geçici, bir defaya mahsus değil, kürsü dokunulmazlığının dışında her türlü dokunulmazlığın bütün milletvekilleri için geçerli olmamasından yanayız. İlkesel yaklaşımımız budur. Hem pratik olarak hem de gereğini yapmak gerektiğinde bu tutumumuzdan zerrece taviz vermeyeceğiz. Gelinen noktada bu getirilen teklifi nevruz etkinliklerimiz bittikten sonra başta eş genel başkanlarımız, parti yetkili kurullarımız ve Meclis grubumuzla ayrıntılı olarak ele alıp cevabımızı bildireceğiz."

Kaynak: DHA

18 Mart 2016 Cuma 21:28

Sırrı Süreyya Önder, Ayhan Sefer Üstün, Naci Bostancı, AK Parti, Politika, Güncel