AK Parti Edremit 6. Olağan Kongresi'nde 'Tek Liste, Tek Aday' Denilmesine Rağmen İki Liste Yarıştı

Balıkesir’in Edremit ilçesinde AK Parti Edremit İlçe 6. Olağan Kongresi’nde ilçe başkanlığına Metin Örkçü, seçilerek güven tazeledi.

Balıkesir'in Edremit ilçesinde AK Parti Edremit İlçe 6. Olağan Kongresi'nde ilçe başkanlığına Metin Örkçü, seçilerek güven tazeledi.

Edremit Şükrü Tunar Kültür Merkezinde düzenlenen kongreye ilgi büyük oldu. Kongrenin yapıldığı salonda bir çok partili ve delegenin ayakta konuşmaları dinlediği gözlendi. Kongrenin divan başkanlığı AK Parti Balıkesir Koordinatörü ve Trabzon Milletvekili Muhammet Balta yaptı. Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Dinvan Başkanı Balta, "Şimdi bizim daha ama daha fazla çalışmaya ihtiyacımız var. Şimdi ince işçiliğe başlayacağız 2019'da. Bizim için 2019 çok önemli. Niye, 2019, 2053, 2071 hedeflerimize ulaşabilmek için, 2023 hedeflerine ulaşabilmek için bizim çok daha fazla çalışmamız lazım dedi.

Daha sonra AK Parti Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü delegelere seslendi. Örkçü, "Hepimiz kardeşiz, hepimiz bu davanın insanıyız. Bakın bizim kongrelerimizde hiçbir zaman kaybeden olmaz. Kim kazansa, kim kaybetse bu dava kazanır."dedi.

Daha sonra Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, kürsüden partililere ve delegelere seslendi. Uğur, bölge için büyük yatırımlar yaptıklarını ifade ederek "Kış nüfusu 145 bin yaz nüfusu bunun en az 5-6 katı daha fazla. 18 bin nüfusu olan bir Altınoluk'un her halde nüfusu 300 bini geçiyor. Aynı şekilde, Güre'nin, Zeytinlinin, Akçay'ın, Kadıköy'ün nüfusları 5-6 kat artıyor. Bizde büyük şehir olarak 236 milyon 500 bin lira bir harcamada bulunmuşuz Edremit'e. Bu az bir harcama değil. Bakın şimdi büyükşehir olduk. Bu güne kadar BASKİ olarak Edremit'te çok büyük yatırımlarımız var. Şunu unutmayalım.2019'da AK Parti kaybederse Türkiye kaybeder."dedi. Uğur ayrıca Büyükşehir Belediyesi'nin devraldığı borçtan ve diğer birimlerin yaptığı çalışmalardan bahsederek hizmetler hakkında bilgiler verdi.

Daha sonra AK Parti Balıkesir Milletvekilleri Mahmut Poyrazlı ve Sema Kırcı kürsüden delegelere seslendi. Milletvekillerinden sonra AK Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Demiraslan konuştu.

AK Parti KMYK Üyesi ve Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu, "Bu gün Edremit'imizin AK Partimizin ilçe kongresini yapıyoruz. Geçtiğimiz hafta sonuna kadar 6 ilçe kongremizi yapmıştık. Bu gün 7. Kongremiz. İnşallah buradan sonra da Burhaniye'ye 8. İlçe Kongremizi yapmaya gideceğiz. 6. Olağan kongre ne demek? Değerli arkadaşlar. Bir partinin 15 yıldan beri her 3 yılda kongre yapmış olduğu kongreler ile 6. iktidardaki kongremizi yapıyoruz demektir. Bu cumhuriyet tarihinde bizim gördüğümüz, alıştığımız partiler içerisinde hiçbir partiye nasip olmamış. Cenab-ı Allah'ın gerçekten bu millete hidayetidir. Bu bakımdan Allah'ımıza şükür ediyorum. Sizlere de teşekkür ediyorum. Niçin teşekkür ediyorum. Çünkü 15 yıldan beri, AK Partimizin bayrağını salladınız. 15 yıldan beri AK Partinin iktidar olması için kapı kapı dolaştınız. Türkiye'de yeni bir değişim ve dönüşüm hareketine destek verdiniz. 14 Ağustos 2001 yılında kurulan AK Partimiz milletimizin görüşlerini alarak genel başkanımız tarafından Anadolu karış karış gezilerek yazıldı"dedi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Daha sonra ilçe kongresinde mevcut ilçe başkanı Metin Örkçü'nün beyaz listesi ile Murat Tuna'nın pembe listesi yarıştı. 401 delegeden 362 delegenin oy kullandığı seçimlerde, genel merkezin aday olarak açıkladığı beyaz listede yarışan mevcu ilçe başkanı Metin Örkçü 239 oy alarak güven tazeledi. Pembe liste ile yarışan Murat Tuna'ya ise 123 oy çıktı.

Metin Örkçü'nün listesinde şu isimler yer aldı: 'Özcan Özyanık, Oktay Çulgatay, Nejat Keleş,Koray Beşe, Berat Kocaçam, Ceren Yıldırım, Rasim Sağlam, Tülin Nalbant, Hakan Uçak, Özgür Yaşayan, Hakan Duman, Hasan Toprak, Elif Yörük Temiz, Merve Uğur Taş, Süleyman Uzun, Emrah Konuk, Pakize Ger, Ömer Üner, Osman Candemir, Aziz Civana, İdris Irmak, Yaşar Karabulut, Mehmet Coşkun ve Zeynep Gündoğdu' - BALIKESİR

Kaynak: İHA

24 Eylül 2017 Pazar 18:02

Ahmet Edip Uğur, Balıkesir, Ak Parti, Trabzon, Politika, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri