AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ataş Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, 'Türkiye'de bir yönetim sistemi değişikliği yapılmaktadır.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, "Türkiye'de bir yönetim sistemi değişikliği yapılmaktadır. Cumhurbaşkanlığı Yönetim Sistemi inşallah Türkiye'de başlayacaktır ve Türkiye bundan sonraki yolculuğuna daha hızlı ve kararlı bir şekilde yürüyecektir." dedi.
Ataş, Yalova Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Yalova İl Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, bugüne kadar Türkiye'de AK Parti olarak millete hizmet etmekten başka hiçbir şey yapmadıklarını söyledi.
Sadece millete hizmet etmeye çalıştıklarını ifade eden Ataş, şunları söyledi:
"Bu ülkeye hizmet etmeye çalıştık. Gelişme ve kalkınma noktasında, gelişmiş ülkeler düzeyinde 'Türkiye'yi nasıl kalkındırırız' bunun gayreti içerisinde olduk. 2002 yılında iktidara gelen AK Parti 14 yıllık iktidarları döneminde sizlerin alın teriyle uykusuzluklarınızla açlıklarınızla evinizi, çocuklarınız, işlerinizi eşlerinizi ihmal etmelerinizle AK Parti bu başarıları yakaladı. Eğer sizin o fedakar çalışmalarınız olmasıydı AK Parti bu sonuçları alabilir miydi? Türkiye bu sonuçları yakalayabilir miydi?"
AK Parti iktidarları döneminde yapılan hizmetleri sıralayan Ataş, bunları bir kısım çevrelerin hazmedemediğini iddia etti.
AK Parti iktidarları döneminde Alevi'si, Sünni'si, Kürt'ü, Türk'ü, başörtülüsü, başörtüsüzü hiç kimsenin birbirini hor görmediği, dışlanmadığı bir Türkiye meydana getirmeye gayret ettiklerini dile getiren Ataş, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Kardeşliğimizi hazmedemiyorlar. Barış içerisinde insanlarımızı hazmedemediği için bir türlü ayak oyunlarıyla film, fırıldak çevirmek suretiyle bu ülkeyi huzursuz bir ortama taşıma gayretindeler. Bağımsız yargı; kendileri istikametinde verilmeyen hiçbir yargı bağımsız yargı değildir. Değerli kardeşlerim, bakın vesayet odakları diyoruz. Bugünkü referanduma ne ihtiyaç vardı diye soranlara şunu söyleyeceksiniz: Biraz önce Bilecik'ten geldik buraya. Bilecik'te arkadaşlarımız dedi ki 2007 yılında Bilecik, Yenişehir, Bursa arasında bir yol ihalesi alındı. 10 yılda ilk defa yeni inşatta başlayabilmişler. Neden biliyor musunuz? İhaleye giriyorlar. Bir firma ihaleyi alıyor, başka bir firma gidiyor Kamu İhale Kurumu'na şikayet ediyor. İhale iptal ediliyor, başka bir firmaya veriyor. Başka firmaya verilince diğer firma da gidiyor Danıştay'a dava açıyor. Danıştay tekrar durduruyor. 10 yıl inşaatına başlanamayan bir yol ihalesi. İşte onlar da vesayet odakları."
-"Halk oylaması sonucunda bu vesayet odakları bitecek"
Yeni anayasanın Türkiye'nin önünü her yönden açacağını vurgulayan Ataş, şunları kaydetti:
"Bir örnek vereyim. Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü 7 sefer AK Parti hükümetleri döneminde görevinden alındı, 8 sefer geri geldi. Yalova'da okul müdürünü görevden alma şansınız yok. Niye mahkemeye gider yine karşınıza oturur. İşte halk oylaması sonucunda bu vesayet odakları bitecek ve tüm bu kararlar yerle bir olacak. En basit tanımıyla söylüyorum. İşte bu tür ülkenin kalkınmasını, gelişmesini, işini doğru yapmayan ne kadar bürokrat varsa hepsinin işine son verilecek. İşini adam gibi yapacak ya da defolup gidecek. Görevini, işini adam gibi yapmayanlar bu ülkede kalkıp da bu milletin ensesinde boza pişiremeyecek. Onun için karşı çıkıyorlar. Bir hastane yöneticisini görevden alamıyorsunuz, bir milli eğitim müdürünü alamıyorsunuz, bir ilin bürokratını görevinden alamıyorsunuz. Niye, mahkeme gidiyor 2 ay içerisinde yine karşınızda oturuyor."
İşini yapan hiç kimseyle işlerinin olmadığını söyleyen Ataş, "Bizim adamımız meselesi nedir biliyor musunuz. Bizim adamımız işini doğru yapan, siyasi görüşü ne olursa olsun işini doğru yapsın. İşini doğru yapmayan adam siyasi olarak benim görüşümden de olursa o benim adamım olamaz. Benim adamım olması için işini adam gibi yapması lazım. Zihniyeti ne olursa olsun beni ilgilendirmiyor. İşini düzgün, doğru yapsın. İşini yapmayan embesillerden bu ülkenin kurtulması gerekiyor. Onun için hep birlikte kurtaracağız. Bu ülkeyi yeniden kalkındıracağız, geliştireceğiz." ifadesini kullandı.

Kaynak: AA

05 Şubat 2017 Pazar 22:16

Yalova, Türkiye, AK Parti, Mustafa Ataş, Politika, Güncel