AK Parti Giresun Milletvekili Tatlı Açıklaması

AK Parti Giresun Milletvekili Adem Tatlı, 'Daha dün meydanlarda 'Bize yetki verin asgari ücrete, emekli maaşına zam yapacağız' deyip esip gürleyenler, daha seçim akşamı tekrar seçim isteyerek koalisyon görüşmeleri için masaya bile oturmadılar' dedi.

AK Parti Giresun Milletvekili Adem Tatlı, "Daha dün meydanlarda 'Bize yetki verin asgari ücrete, emekli maaşına zam yapacağız' deyip esip gürleyenler, daha seçim akşamı tekrar seçim isteyerek koalisyon görüşmeleri için masaya bile oturmadılar" dedi.

Tatlı, gazetecilere yaptığı açıklamada, AK Parti'nin tüm gayret ve çabalarına rağmen muhalefet partilerinin tutumu nedeniyle bugüne kadar hükümetin kurulamadığını belirtti.

Genel seçimler öncesi halka söz veren partilerin ellerini taşın altına koyması gerektiğini kaydeden Tatlı, şöyle devam etti:

"Mangalda kül bırakmayan, bunca yapılan dev hizmeti 'Devletin işi bu, yapılacak tabii' diyerek burun kıvıranların meydan şovlarında şimdi eser bile kalmadı. Daha dün meydanlarda 'Bize yetki verin asgari ücrete, emekli maaşına zam yapacağız' diyerek esip gürleyenler, daha seçim akşamı tekrar seçim isteyerek koalisyon görüşmeleri için masaya bile oturmadılar. Bu taşın altına ellerini koymadılar. Görevden kaçarak türlü bahaneler üreterek milleti iktidarsız bıraktılar. Masaya oturanlarda imkansız isteklerle aldıkları oyun idrakine varmadan hareket ettiler. Artık milletimiz bunların meydanlarda boş boş atıp tuttuklarını, ülkeyle veya milletimizle dertlenmediklerini çok iyi gördü."

Tatlı,"Görünen odur ki koalisyon görüşmelerinden bir şey çıkmazsa tekrar seçim görünmektedir" diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu seçimde milletimiz meydanda sıkan ama masaya gelince kaçanları sandığa gömecektir. Askerimizi, polisimizi şehit eden hainlere terörist diyemeyenleri ve göbeğinden bağlı olanları, onları barajı aşsın diye emanet oy veren sözde ulusalcıları bu millet milli bir duruşla tek tek sandığa gömecektir."

Kaynak: AA

07 Ağustos 2015 Cuma 17:32

Giresun, Ak Parti, Adem Tatlı, Yerel