AK Parti'li Bostancı: Bu Teklif 'Yetmez Ama Evet' Diyecekleri Bir Tekliftir

Ak Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin CHP, MHP ve HDP'ye götürülen Anayasa değişikliği teklifiyle ilgili 'Bugüne kadar partilerin söylediklerine bakıldığında, tutumları hesaba katıldığında bu teklif kimi partiler için 'Yetmez ama evet' diyecekleri bir tekliftir' dedi.

Ak Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin CHP, MHP ve HDP'ye götürülen Anayasa değişikliği teklifiyle ilgili "Bugüne kadar partilerin söylediklerine bakıldığında, tutumları hesaba katıldığında bu teklif kimi partiler için 'Yetmez ama evet' diyecekleri bir tekliftir" dedi.
AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, Meclis'te grubu bulunan siyasi partilere dokunulmazlıklarla ilgili Anayasa değişikliği teklifinin götürülmesinin ardından basın toplantısı düzenledi. Meclis Başkanlığı'nda 507 fezleke bulunduğunu belirten Bostancı, bunların çoğunun ifade vermekle ortadan kalkacak fezlekeler olduğunu, düzenleme gerçekleşirse fezlekelerin doğrudan mahkemelere gideceğini, kovuşturma ve soruşturmanın yapılabileceğini söyledi. Bostancı, "Bugüne kadar partilerin söylediklerine bakıldığında, tutumları hesaba katıldığında bu teklif kimi partiler için 'yetmez ama evet' diyecekleri bir tekliftir. Teklifin, siyasi partilerin bu güne kadar ki söylemleriyle örtüşen yanları var. 'Yetmez ama evet' bağlamına yerleştirebilecekleri bir teklif. Burada yapmış olduğumuz geçici düzenleme bugüne kadar intikal eden bütün fezlekeleri kapsıyor. Bir de süreci görmek lazım. Yasamayla yargı arasındaki incecik ve hassas sınır pratikte nasıl teşekkül ediyor, bir bakıma geçici düzenlemeyle bunu görme imkanımız olacak. Yasama, yürütme ve yargı erkleri ve bunların birbirleriyle olan ilişkileri, sınırların nereden geçtiği meselesi öteden beri tartışma konusu. Bize bir pratik imkanı verecek" diye konuştu. - Ankara

Kaynak: DHA

18 Mart 2016 Cuma 19:45

Ayhan Sefer Üstün, AK Parti, Naci Bostancı, Politika