AK Parti'nin 15. Kuruluş Yıl Dönümü Çanakkale'de Kutlandı

AK Parti’nin 15’inci kuruluş yıl dönümü Çanakkale’de törenle kutlandı.

AK Parti'nin 15'inci kuruluş yıl dönümü Çanakkale'de törenle kutlandı.

14 Ağustos 2001'de kurulan AK Parti'nin 15. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Çanakkale'de Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni gerçekleşti. Çok sayıda partilinin katıldığı törende saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu. Daha sonra AK Parti Çanakkale İl Başkan Vekili Sadullah Koç, AK Parti Çanakkale Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Babacanoğlu ve AK Parti Kepez Belde Başkanı Alper Altınok tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.

Törende konuşma yapan AK Parti İl Başkan Vekili Sadullah Koç, "Bundan tam da 15 yıl önce, erdemler hareketi olarak kurulan partimiz bugün 15 yaşında. Kendisiyle ve kendisinden sonra kurulan birçok parti tarihin tozlu sayfalarında yerini alırken, bugün her zamankinden daha güçlüdür. Arkasında milletin duası olan, liderimizin ve millet partisi olan partimiz geleceğe her zaman daha emin adımlarla yürüyecektir" dedi.

AK Parti'nin bu zamana kadar milletin teveccühü ile girdiği tüm seçimleri kazanma başarısını gösterdiğini belirten Koç, "Aynı zamanda karanlık odaklar tarafından, 15 yıl boyunca sahnelenmek istenen her türlü kirli senaryoyu da bozdu. Alınan her seçim başarısı, bozulan tüm kirli oyunlar aslında dünyaya 'bizi hedeflerimizden hiçbir şey döndüremez' mesajı idi. Bu zamana kadar tüm kirli oyunları basireti ve milli iradeye olan bağlılıkları ile bozan Türk milleti son olarak 15 Temmuz hain darbe girişimi de tek bayrak tek vatan tek millet düsturu ile sokaklara akın ederek durdurmuştur" dedi. - ÇANAKKALE

Kaynak: İHA

14 Ağustos 2016 Pazar 13:30

Çanakkale Merkez, AK Parti, Kepez, Politika, Güncel, Son Dakika

Son Dakika

Son Dakika Haberleri