AK Parti Sungurlu İlçe Teşkilatı;

AK Parti Sungurlu İlçe Teşkilatı, geçtiğimiz Cuma günü Arifegazili Köyü’nde yaşanan olayla ilgili olarak “Arifegazili halkı siyasi ranta asla prim vermeyecektir” şeklinde açıklamada bulundu.

AK Parti Sungurlu İlçe Teşkilatı, geçtiğimiz Cuma günü Arifegazili Köyü'nde yaşanan olayla ilgili olarak "Arifegazili halkı siyasi ranta asla prim vermeyecektir" şeklinde açıklamada bulundu.

AK Parti İlçe Teşkilatı, Arifegazili Köyü'nde yaşanan olayla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, Arifegazili Köyü'nde saat 14.00 sularında, YEPAŞ Şirketine ödenmesi gereken elektrik borcunun muhtar ve ihtiyar heyeti tarafından ödenmemesinden kaynaklanan elektrik kesintisi gerekçesiyle, Ankara-Samsun devlet karayolunu belirli bir süre trafiğe kapatma eylemi gerçekleştirildiği belirtildi.

İl Genel Meclisi Üyesi Ünal Cevizci'nin olayları yatıştırmak amaçlı olarak olay yerine gittiği ifade edilen açıklamada, "Ünal Cevizci, bu yapılan eylemin yanlış ve yasa dışı olduğunu, çözüme olumlu bir katkı sağlamayacağını ve meşruiyeti bulunmadığını, Arifegazili'nin imajına zarar vereceğini, devlet karayolunda seyahat eden vatandaşlarımızı da mağdur durumda bırakacağını, bu eylemin seyahat özgürlüğünü kısıtlama anlamına geleceğini ve bunun doğru olmadığını belirtmiştir" denildi.

AK Parti Sungurlu İlçe Teşkilatı olarak olayı haber alınca Sungurlu İlçe Kaymakam Vekili ile Jandarma komutanını telefonla arayarak bilgi verildiğinin kaydedildiği açıklamada, "İlçe teşkilatı olarak, vatandaşlarımızı yatıştırmak ve konunun çözümüne katkı sağlamak amacıyla gecikmeden olay yerine intikal ettik. Arifegazili'de Sayın köy halkımızla yaptığımız görüşmeler neticesinde; sorunun, köye ait elektrik faturaların borçlarının, özel bir şirket olan YEPAŞ'a ödenmemesinden kaynaklandığı kanaatine vardık" ifadeleri kullanıldı.

AK Parti İl Başkanı Av. Rumi Bekiroğlu ile ilgili olarak basına aksettirilen hususların gerçeği yansıtmadığı, kendisinin haksız ve mesnetsiz yere itham edildiği vurgulanan açıklama şöyle devam etti; "Zira, Sayın İl Başkanımız, konuyla ilgili olan tüm yetkilileri durumdan haberdar ederek sorunun çözülmesi noktasında, köy halkımızın mağduriyet yaşamaması için gerekli girişimleri yapmış bulunmaktadır. Bu yapılan eylemde, maalesef muhtar ve ihtiyar heyeti konunun çözümüne katkı sağlayacak bir tutum sergilememişlerdir. Köy halkını bir sorunu çözme adına yasa dışı yollara sevk etmek, köy muhtarlık mercisinin işi olmamalıdır. Bir sorunu çözmek için devlet karayolunun trafiğe kapatılmasını tercih etmek, konunun çözümüne katkı sağlamak açısından ne derece doğru olmuştur, bunun takdirini Sayın halkımızın takdirlerine bırakıyoruz.

Düzenlenen eylem Arifegazili köyümüze, AK Parti iktidarında yapılan yatırımları göz ardı etmek, yok saymak amaçlı olarak yürütülen bir haksız karalama kampanyasıdır. Yapılan eylemde, AK Parti'nin hizmet kadrolarının hedef seçilerek, iktidarımızla köy halkımız bilinçli olarak karşı karşıya getirilmesi amaçlanmıştır. Fakat sebep ne olursa olsun hiçbir irade ve güç bu nadide köyümüze AK Parti iktidarımızın hizmet etme arzusunun önüne geçemeyecektir. Bunu peşinen burada ilan ediyoruz. Biz, Sayın Arifegazili halkının, bu siyasi rant devşirme ve şov amaçlı girişimlere asla prim vermeyeceğini biliyoruz. Her zaman hizmetlerimizle yanlarında olacağımız hususunun altını bir kere daha çiziyor saygılar sunuyoruz." ifadeleri kullanıldı. - ÇORUM

Kaynak: İHA

26 Temmuz 2015 Pazar 17:13

Arifegazili, Sungurlu, Ak Parti, Yerel