Ak Partili Başeğmez'e Davul Zurna Eşliğinde Karşılama

Kastamonu Konfederasyonu’nun düzenlediği programa katılan AK Parti Şişli Belediye Başkan Adayı Mukadder Başeğmez, davul zurna eşliğinde karşılandı.

Kastamonu Konfederasyonu'nun düzenlediği programa katılan AK Parti Şişli Belediye Başkan Adayı Mukadder Başeğmez, davul zurna eşliğinde karşılandı. Kastamonululara hitap eden Başeğmez, Şişli'nin halini görünce pencereden kaçası geldiğini söyledi.



AK Parti Şişli Belediye Başkan Adayı Mukadder Başeğmez, Kastamonu Konfederasyonu'nun Çınar Düğün Salonu'nda düzenlediği programa katıldı. Programa Mukadder Başeğmez'in yanı sıra, AK Parti Şişli Belediye Meclis Üyesi Fatma Kıranoğlu, Sarıyer Kastamonulular Dernek Başkanı Mehmet Öz, Kastamonular Konfederasyonu Başkan Yardımcısı Zeki Şeref, Kastamonular Dernekleri kurucusu Kemal Akar, çok sayıda STK üyesi ve vatandaşlar katıldı. Davul, zurna eşliğinde karşılanan AK Partili Mukadder Başeğmez'e vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.



Programda konuşan Mukadder Başeğmez, Şişli'nin bulunduğu durumu beğenmediğini belirterek, "Bunlar nasıl adamlar bu nasıl şehir demez mi bu hangi medeniyeti hangi kültürü yansıtıyor? Neyin kokusu var burada. İstanbul'un ortasında kenar mahalleleri olan bir şehir. İstanbul'un merkezinde gettoları, varoşları olan bir şehir. Gelin beyler sizinle beraber gezelim. Feriköy'ü, Fulya'yı, Paşa Mahallesi, Kuştepe'yi gezelim. Burası köy mü, şehir mi?" dedi.



Şişli'nin stres şehri olduğunu kaydeden Başeğmez, "Binada değil beton yığını. Beton yığınında yangın olsa söndüremeyeceğiniz, deprem olsa çıkıp kaçamayacağınız akıl almaz bir şehir. İnsanlar stres altında. Sadece binalar, deprem öldürmez streste öldürür adamı. Stres şehri Şişli. Temizliğine yoluna, sokağına, yoluna, binaların şekline tam bir stres şehri" diye konuştu.



Şişli'de yapacağı çalışmalardan bahseden Başeğmez, "Şimdiden ben bazı şeyleri gelenek ve moda haline getirmeye çalışıyorum. Bundan sonra Şişli'de korna çalmak çok ayıp olacak. Hanımlar nu sözlerim size. Şişlide balkonlara, camlara çamaşır asmak ayıp sayılacak. Şişli'de sokakların pis, çöplük olması ayıp üstü ayıp sayılacak, buda benim ayıbım olacak. Taksi kulübesi yapmışlar. Üzerinde kocaman levha var. Filan oğlu filan zamanında yapıldı. Kanuni Sultan Süleyman sanki, köprüler yapmış. Bu caminin şadırvanı, filan oğlu zamanında onarıldı. Buda Yavuz Sultan Selim Han Hazretleri zamanında der gibi. Yaptığı ne bir musluk değiştirmiş. Eloğlu bir yumurta yumurtluyor, bağıra, bağıra Bağdat'tan duyuluyor sesi. Orada küheylan doğuran aslanlar var git de bak belediyelere" şeklinde konuştu.



"Şu Şişli'nin halini görünce pencereden kaçasım geliyor" diyen Başeğmez, "Ama arkadaşlarımın yaptıklarını görünce de ayıp olur nereye kaçıyorsun diyorum. İstanbul'da temiz havaya muhtaçtık. Şimdide ev ev dolaşıyorlar, bu uzun adam öldün diye. Eline ne geçecek kınayı nereye yakacaksın?" dedi.



AK Partili Başeğmez konuşmasından sonra Kastamonulu vatandaşlar ile birlikte halay çekti. - İSTANBUL

Kaynak: İHA
09 Mart 2014 Pazar 18:35

Son Dakika