AK Partili Bülent Turan'dan S-400 yorumu: Türkiye'nin dik duruşunun sonucudur

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, 'S-400 teslimatının başlaması Türkiye'nin milli egemenlik haklarından kaynaklı dik duruşunun ve kararlılığının bir sonucudur.' dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AA muhabirine, S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi'nin birinci grup malzemelerinin Mürted Hava Meydanı'na intikaline ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye'nin, sürecin başından bu yana S-400 konusunda net ve kararlı bir tavır gösterdiğini, sürecin titizlikle yürütüldüğünü belirten Turan, "S-400 teslimatının başlaması Türkiye'nin milli egemenlik haklarından kaynaklı dik duruşunun ve kararlılığının bir sonucudur. Bu kararı keyfi olarak değil, ülkemizin güvenliği açısından aldığımızı daha önce de ifade etmiştik." diye konuştu.

"TÜRKİYE GÜÇLÜ BİR ÜLKE"

Turan, Türkiye'nin, egemenlik haklarıyla ilgili bir konuda diğer ülkelerin saygı göstermesi, müttefiklik ve dostluk ruhuna uygun davranması gerektiğini vurgulayarak, ayrıca ABD'nin, F-35 programına yönelik anlaşmanın gereğini yapmasını, diyalog yoluyla bu sürecin sıkıntısız bir şekilde aşılmasını beklediklerini ifade etti.

S-400'ü yalnızca Türkiye'nin almadığını, bu savunma sistemini diğer ülkelerin de talep ettiğini dile getiren Turan, şunları kaydetti:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde gösterilen irade yeni Türkiye'nin kodlarını bir kez daha hatırlattı. Türkiye; kendi menfaatleri doğrultusunda karar alabilen, ordusuyla, milletiyle, lideriyle ve tüm dinamikleriyle uluslararası platformlarda var olan, güçlü bir ülke. S-400 muazzam bir hava savunma sistemi. Hayırlı olsun."

AK Partili Bülent Turan'dan S-400 yorumu: Türkiye'nin dik duruşunun sonucudur
S-400'lerin malzemeleri Ankara'ya gelmeye başladı S-400'lerin malzemeleri Ankara'ya gelmeye başladıS-400'ler Türkiye'ye böyle getirildi! İşte ilk görüntüler S-400'ler Türkiye'ye böyle getirildi! İşte ilk görüntülerS-400'lerin teslimatına ilişkin hükümetten ilk açıklama S-400'lerin teslimatına ilişkin hükümetten ilk açıklamaS-400 nedir, özellikleri nelerdir? S-400 menzili ne kadar? S-400 nedir, özellikleri nelerdir? S-400 menzili ne kadar?Dünya basını S-400'ün Türkiye'ye gelişini böyle duyurdu Dünya basını S-400'ün Türkiye'ye gelişini böyle duyurdu
12 Temmuz 2019 Cuma 15:49

Bülent Turan, AK Parti, Türkiye, Ekonomi, Güncel